E-sport

Tuntud e-spordisait valis Robin “ropz” Kooli 2019. aasta parimate “CS:GO” mängijate sekka

Robin "ropz" Kool näitas head vormi ja tõusis kohtumise parimaks mängijaks.Foto: RealSports

Rubriiki toetab

Üks suuremaid e-sporti kajastavaid veebisaite Dot Esports valis Eesti parima “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli lõppeva aasta parimate mängijate sekka.

Kokku on aasta parimate “CS:GO” mängijate nimekirjas 7 e-sportlast ning Kool paikneb nimekirjas 6. kohal. Mainitakse, et Mousesportsi hullumeelselt edukas aasta lõpp ei oleks olnud võimalik ilma ropzita, kelle säravaim moment oli turniiri parima mängija tiitli võitmine ESL Pro League Season 10 võistlusel. Väidetakse ka, et ropz moodustab koos türklasest tiimikaaslase Özgur “woxic” Ekeriga “CS:GO” maastiku ühe efektiivseima duo.

Lisaks Robin Koolile mahuvad Dot Esportsi parimate “CS:GO” mängijate nimekrija veel 6 e-sportlast. 7. kohal on Emil “Magisk” Reif meeskonnast Astralis, 5. kohta hoiab Vincent “Brehze” Cayonte tiimist Evil Geniuses, 4. koht kuulub Jonathan “EliGE” Jablonowskile Team Liquidist, pronksikohale jõudis Aleksandr “s1mple” Kostyliev Natus Vincerest, 2. kohal on Nicolai “device” Reedtz Astralisest ja nimekirja tipus troonib Mathieu “Zywoo” Herbaut meeskonnast Vitality.

Viimase kuu jooksul on Mousesports võitnud kolm suurturniiri. Novembri lõpus võideti Aasia meistrivõistlustel veerand miljonit dollarit, detsembri alguses võideti turniiril ESL Pro League Season 10 samuti veerand miljonit ja ropz valiti võistluse parimaks mängijaks. Loetud päevad hiljem võideti cs_summit 5 ja 60 000 dollarit. Aasta lõpetatakse teise kohaga võistlusel EPICENTER 2019, mille väärtuseks on 120 000 dollarit.

Võiduküllase aastalõpu tulemusena tõusis Mousesports hiljuti maailma parimate “CS:GO” tiimide edetabelis teisele kohale ning ka Robin Kool tunnistas ise, et tema ja meeskonna jaoks lõppes 2019 suure pauguga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.