E-sport

Ühe “CS:GO” mängija loodud tehisintellekt on suutnud tabada üle 15 000 sohitegija

Murelikud mängijad aitavad kaasa sohitegijate tabamisele.Foto: Valve

Rubriiki toetab

Coolbet Spordiennustus
Spordiboonus kuni 150 €
Lisainfo

HestiaNet on üheainsa “CS:GO” mängija loodud masinõppeprogramm, mis suudab tuvastada reeglite rikkujaid nii edukalt, et on juba kaasa toonud üle 15 000 mängija bännimise.

“CS:GO” mängija 2Eggs on HestiaNeti arendanud alates 2015. aastast. Teda inspireeris enda programmi looma Valve’i arendaja John McDonaldi demo, mida ta nägi ühel videomänguüritusel.

Ajapikku on HestiaNet õppinud vahet tegema “normaalselt” ja “kahtlaselt” käituvatel mängijatel. Teise gruppi kuuluvatest kasutajatest antakse taaliselt “CS:GO” arendajale Valve’ile teada ja enamasti sohitegijate kontod blokeeritakse. Kokku on HestiaNet teatanud 15 356 sohitegijast, kellest 15 104 on bännitud.

Programmi nime tuletas 2Eggs Vana-Kreeka kodukolde ja tervendamise jumalannast Hestiast. Ta soovib, et tema programm saaks sohitegijatest lahti ja tooks “CS:GO” uuesti tagasi täie tervise juurde. Kuna 2Eggsi arvates on mäng paljudele teiseks kodus, siis pidas ta kodukoldejumalannat sobivaks inspiratsiooniallikaks.

Eriti pärast tasuta mängitavaks muutumist on “CS:GO-l” tekkinud sohitegijatega ulatuslikke probleeme. Jaanuaris bänniti mängust 600 000 kasutajat ja sügisel veel 20 000. Sel aastal on “CS:GO-st” kokku bännitud üle 4 miljoni mängija.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.