E-sport

Ülevaade: kes on Eesti kõige edumakad “CS:GO” mängijad?

Fotod: HLTV.

Kui peamiselt on Euroopa “Counter-Strike’i” skeenel ilma teinud Taani, Rootsi, Prantsusmaa ja Ukraina e-sportlased, siis viimastel aastatel on hakanud nimekatesse “CS:GO” meeskondadesse jõudma ka üha enam eestlasi. 

Siin on Eesti hetkel kõige silmapaistvamad e-sportlased, kes on tänaseks jõudnud tuntud “CS:GO” tiimide hingekirja.

Foto: HLTV

Robin “ropz” Kool

Enam ei tule vast paljudele üllatusena, et Eesti kõige edukam “CS:GO” mängija teenib igapäevaselt leiba nimekas Saksa meeskonnas Mousesports. 2020. aasta parimate “CS:GO” mängijate edetabelis 7. kohale platseerunud Kool liitus Mousesportsiga 2017. aasta aprillis, olles toona kõigest 17-aastane. 

Tänaseks pea neli aastat väldanud koostööst on ropzil ja Mousesportsil ette näidata kamaluga märkimisväärseid saavutusi ja mitmeid turniirivõitusid. Tänu suurtele ja tähtsatele võitudele suutis Mousesports hoida mullu kaks kuud järjest maailma parimate meeskondade arvestuses teist kohta. 

Hetkel asub Mousesports HLTV parimate meeskondade edetabelis 10. kohal. Kool tõusis kõrgele kohae ka eelmise aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste edetabeis.

Foto: HLTV

Rassim “Jyo” Valijev

Aserbaidžaani juurtega Eesti “CS:GO” mängija Rassim “Jyo” Valijevi praeguseks koduklubiks on Valgevene e-spordiklubi Nemiga. 

25-aastane Valijev tegi oma debüütmängu Nemiga ridades 2018. aasta septembris ja jäi kohe silma suurepärase sooritusega. Enim tähelepanu pälvis Jyo koos Nemigaga eelmisel aastal, mil saavutati kõrgeid kohti mitmetel turniiridel.

Praegusel hetkel hoiab Nemiga parimate meeskondade edetabelis 25. kohta, kuid eelmise aasta lõpus suudeti hetkeks tõusta ka 21. kohale. Nemiga ei ole aga ainus meeskond, kus eestlasest “CS:GO” äss mänginud on. Valijevi varasemad koduklubid on ka pro100, PLINK ja HOLLYWOOD. 

Foto: HLTV/Movistar Riders

Kristjan “shokz” Jakobson

Eesti nimekamate mängijate sekka kuulub ka Kristjan “shokz” Jakobson, kes sõlmis eelmise aasta augustis lepingu Hispaania meeskonnaga Movistar Riders. 

23-aastase Jakobsoni “CS:GO” profikarjäär jõudis tõsisemale tasemele eelmine aasta, mil ta liitus Rootsi tiimiga SMASH. Jakobson näitas SMASHi ridades mängides juba alguses märkimisväärseid tulemusi ning kõigest mõne kuu möödudes tundis tema vastu huvi Movistar Riders.

Pärast Movistar Ridersisse siirdumist pole Jakobsoni vorm karvavõrdki langenud ning ta suudab pakkuda konkurentsi ka parimatele “CS:GO” mängijatele.

Maailma parimate “CS:GO” meeskondade nimekirjas asub Movistar Riders hetkel 35. kohal. Mullu suudeti alistada ka Robin Kooli tiim Mousesports, kuid toona veel Jakobson Movistar Ridersis ei mänginud.

Kristjan “fejtZ” Allsaar

Foto: HLTV

Kristjan “fejtZ” Allsaare praeguseks meeskonnaks on Finest, millega ta liitus eelmise aasta novembri lõpus. Enne seda mängis Allsaar SMASH ridades koos oma kaasmaalase Kristjan “shokz” Jakobsoniga.

23-aastane Allsaar üks esimesi Eesti “CS:GO” mängijaid, kes on mänginud mitmes erinevas regioonis, Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Kagu-Aasias. Tema varasematest kodumeeskondadest on tuntumad HellRaisers ja Denial.

Foto: HLTV

Kevin “HS” Tarn

Kuigi Kevin “HS” Tarn praegusel momendil mitte ühegi meeskonnaga koosseisu ei kuulu, siis varasemalt on ta mänginud mitmes mainekas tiimis. 

24-aastane Tarn on kuulunud muuseas näiteks tiimide PENTA, OpTic ja Red Reserve koosseisu. Tema kõige hiljutisemaks meeskonnaks oli Norra tippmeeskond Nordavind, millega Tarn ühines 2020. aasta alguses. Tarni koostöö Nordavindiga lõppes eelmise aasta novembris.

Foto: HLTV

Anton “supra” Tšernobai

Eesti edukaimate “CS:GO” mängijate nimekirja kõige noorim liige on 19-aastane Anton “supra” Tšernobai, kellel samuti hetkel ametlikku koduklubi ei ole.

2019. aasta aprillis ta meeskonnaga Gambit Youngsters, kus Tšernobai viibis kuni eelmise aasta augustini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.