E-sport

Ülinapp: Eesti “CS:GO” meeskonnal jäi rahvusvahelise liiga võidust puudu üks raund

SC e-Sports näitas head vormi ning jõudis ESEA Advanced liigasse.Foto: SC e-Sports

Möödunud nädala lõpus toimusid ESEA paremuselt neljanda ehk Main liiga finaalmängud. Eesti meeskond SC e-Sports oli kogu liiga võitmisest ühe raundi kaugusel, ent kuldmedal libises siiski napilt käest.

Viie eestlasest mängijaga SC võitis playoff-is järjest kuus mängu ja kohtus superfinaalis Serbia tiimiga iNation. Kuna iNation oli playoff-ides ühe mängu kaotanud, siis oli SC-l liiga reeglite järgi finaalseerias ühemängune edumaa. Finaal toimus best-of-five süsteemi järgi ehk seeria võiduks oli vaja kolme mängu võitu (SC-l kahe).

SC suutis esimese kaardi võita ning teise kaardi lõpuks tundus, et seeria võit oli juba kindel: eestlased juhtisid 15:7 skooriga ning mängu ja seeria võidust lahutas vaid üks punkt. Serblased suutsid aga seejärel 11 raundi järjest ning sellega ka kogu mängu võita.

Järgmine mäng läks umbes sama napilt. SC e-Sports juhtis 15-12, ent iNation üllatas taas ja võttis lisaajal napi võidu. Viimane kaart läks juba kindlamalt serblaste kätte ja seega jäi seeria skoor 2-3 iNationi kasuks ning Eesti tiimile teine koht.

iNation sai liiga võiduga 3500 dollarit auhinnaraha ja SC e-Sports 2000 dollarit. Mõlemad tiimid pääsevad aga järgmiseks hooajaks ESEA/ESL paremuselt kolmandasse ehk Advanced liigasse. Varem pole ükski Eesti tiim Advanced liigasse jõudnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.