E-sport

Ulmelised summad: püstitati uus maailma suurima auhinnafondiga e-spordi turniiri rekord

Eesti e-sportlane Clement "Puppey" Ivanov võib The International 10 turniirilt saada väga korraliku palgapäeva.Foto: Liquipedia

“Dota 2” suurvõistlus The International 10 on nüüd maailma suurima auhinnafondiga e-spordi võistlus läbi aegade. Hetkeseisuga hakatakse mängima 34 420 389 dollari peale.

Selle röögatu summaga purustas The International iseenda eelmise aasta rekordi. Mullu koguti turniiri tarvis auhinnaraha veidi üle 34,3 miljoni dollari.

Koroonapandeemia tõttu ei ole veel teada, millal The International 10 toimub. Turniiri korraldaja Valve ei ole isegi kindel, kas võistlus on võimalik korraldada selle aastanumbri sees. See tähendab aga, et The International 10 auhinnafondil on aega paisuda veel suuremaks.

Veel ei ole täpselt teada, millised tiimid The International 10 osalevad, kuid kahtlemata on turniiril kohal võistluse suurfavoriit Team Secret, mida juhib Eesti e-sportlane ja üks maailma parimaid “Dota 2” mängijaid Clement “Puppey” Ivanov. Eelmise aasta The Internationali lõpetas Team Secret neljandal kohal, mille väärtuseks oli kaks miljonit dollarit.

Kuigi Valve panustab The Internationali auhinnafondi ka ise, siis suurem osa auhinnarahadest tuleb mängijatelt, kellel on teatud aja jooksul võimalik “Dota 2” mängus osta virtuaalmeeneid, mille tuludest auhinnafondi rahastatakse. Hetkeseisuga on võimalik turniiri auhinnarahade kasvatamisesse panustada kuni 19. septembrini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.