E-sport

Venemaa poolt annekteeritud Krimmist pärit “CS:GO” tiimil keelati suurturniiril osalemine

Mida teha, et vastastele paremini pihta saada?Foto: Valve

E-sporditiim Hard Legion ei saa osaleda The World Electronic Sports Games 2019 (WESG) “CS:GO” turniiril, kuna meeskonda kuulub kaks Krimmist pärit mängijat.

“Krimmiga seotud mängijatel ei ole õigust osaleda ühelgi WESG turniiril. Kui mängija on passi järgi pärit Krimmist või kui tema pass on seal välja antud, siis võivad turniiri korraldajad ilma lisanduvaid seletusi andmata mängija osalemise võistlusel keelata,” selgitas otsust WESG 2019 esindaja.

Tõenäoliselt peituvad keelu tagamaad 2014. aastal alanud konfliktis Venemaa ja Ukraina vahel. Venemaa annekteeris Ukrainale kuulunud Krimmi poolsaare, mis tõi kaasa lääneriikide ulatuslikud sanktsioonid. Tundub, et nende piirangute tõttu ei ole võimalik annekteeritud aladelt pärit e-sportlastel mitmetel turniiridel osaleda.

Sarnased piirangud ei laiene siiski kõikidele turniiridele ning Hard Legionil on võimalik rahvusvahelistel võistlustel kaasa lüüa. Näiteks oldi kohal augustis toimunud StarLadder Berlin Majoril, kus tuldi 16 parima tiimi sekka ja võideti 8750 dollarit.

WESGi reeglid on aga teistsugused ja vähemalt hetkel tundub, et järgmisel aastal toimuval miljoni dollarilise auhinnafondiga WESG 2019 turniiril Hard Legion kaasa ei tee. Võistluse korraldaja reeglite kohaselt ei ole sarnaselt Krimmi mängijatega lubatud turniiril osaleda ka Iraani, Bosnia ja Hertsegoviina, Lõuna-Sudaani, Põhja-Korea ja Süüria e-sportlastel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.