E-sport

Video: E-spordi kommentaatorite elu on kohati veelgi hullem kui sportlastel

Mis hoiab kommentaatoreid mõistuse juures?Foto: kuvatõmmis

Oleme juba kirjutanud, milline on elu professionaalsetel e-sportlastel, kuid lisaks mängijatele ja treeneritele on vähem tähelepanu pööratud kommentaatoritele, kes e-spordi ülekannetele elu annavad.

Need inimesed saavad pahatihti veel vähem puhata kui e-sportlased, kellel on võimalus meeskondlikult üritusi vahele jätta, kuid kommentaatorid on need, kelle talent vormib meie vaatamiselamuse.

Sellist talenti, kelle keelekasutus on sujuv, mängust arusaamine on hea ning karakter on sobiv meelelahutuslikult mängu kajastada on vähe.

Palju erinevaid hotelle, palju erinevaid e-spordiareene, iganädalased reisid, kuid mitte midagi sellist, mis iganädalases virrvarris laseks luua sidet kohtadega, kus parasjagu ollakse.

Pigem on inimesed, kellega ürituste jaoks valmistutakse ja keda rutiinselt igal üritusel omavahel nähakse need, kes pidevalt muutuvas keskonnas aitavad maapeal tuua ning vaimselt terved olla.

Kommentaatorite omavaheline meeskond on eraldi liik e-spordi inimesi, kes omavahel üksteist toetavad ja ohverdades kodust pidevalt kaugel viibides meile espordi meelelahtuslikuks teevad.

Oktoobris toimus DreamHack Malmö, mille raames filmis üritus kommentaatorite siseelu, et me nende igapäevast elu paremini näeks. Tegemist on väga paeluva ja hästi monteeritud videoga, mis nende siseelu paremini avab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.