E-sport

Video: e-sportlane kaotas olulise matši, sest osales samal ajal teisel suurturniiril

Mõni asi on lihtsalt kummalisem kui väljamõeldis.Foto: Reddit

Kaardikogumismängu “Hearthstone” profimängija Linh “Seiko” Nguyen kaotas laupäeval suurturniiri matši eriti kummalisel põhjusel – ta osales kohtumise ajal teise e-sporditurniiri kvalifikatsioonimängus ja ei suutnud seetõttu “Hearthstone’ile” keskenduda.

Nguyen kohtus poole miljoni dollari suuruse auhinnafondiga “Hearthstone’i” Grandmasters turniiril Elias “Bozzzton” Sebeliusega ja piilus mängu vältel pidevalt monitorist eemale endale sülle. Lõpuks tegi ta tähelepanematusest olulise vea, mis viis lõpuks Sebeliuse võiduni.

Pärast mängu selgus, et Nguyen oli samaaegselt “Hearthstone’i” matšiga osalenud nutitelefoni vahendusel veel ühel olulisel e-spordi kohtumisel. Seiko üritas ennast läbi närida ka miljoni dollari suuruse auhinnafondiga “Auto Chessi” võistluse kvalifikatsioonivoorust ja see tõmbas ta tähelepanu “Hearthstone’ilt” eemale.

Olukorra teeb veel kummalisemaks asjaolu, et Nguyen oli informeerinud “Heathstone’i” arendajat Blizzardit, et kavatseb samaaegselt Grandmastersti turniiriga osaleda ka “Auto Chessi” võistlusel. Küll aga ei olnud juttu sellest, ta mängib mitut mängu samal ajal, vaid üritab “Auto Chessis” läbi lüüa siis, kui “Hearthstone’is” mänge ei toimu.

Nguyen avaldas ka vabandava postituse, mida lugedes jääb küll eelkõige mulje, et kõige enam kahetseb mees vahelejäämist ja mitte enda tegusid. Ta väidab, et harjutas enda arvates “Auto Chessi” turniiri jaoks piisavalt ja arvas, et suudab mängida kahte mängu korraga. Kõige kurvemaks peab ta seda, et “Auto Chessi” harjutamise alla matetud ränk töö läheb kaduma, kuna tal ei ole enam võimalik turniiril osaleda.

Blizzardi ja “Hearthstone’i” jaoks on kahtlemata tegu mainet kahjustava juhtumiga. Grandmastersit reklaamitakse kui “Hearthstone’i” kõige prežtiisemat võistlust ning on kummaline näha, et mängijad ei võta seda turniiri just kõige tõsisemalt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.