E-sport

Video: Eesti e-sportlase meeskond saabus mängule Tesla Cybertruckis, vist

Clement Ivanovist võis saada esimene eestlane, kes on Tesla Cybertruckiga sõitnud.Foto: kuvatõmmis

Kuigi Tesla eriskummalist Cybertrucki hakatakse tootma alles 2021. aastal, siis tundub, et üks eestlane on sellega juba sõita saanud. See mees on e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov, ühe maailma parima “Dota 2” meeskonna Team Secreti kapten.

22. veebruaril kohtus Ivanovi tiim turniiril WePlay! Dota 2 Tug of War: Mad Moon meeskonnaga Virtus.pro ja kuna tegu on maailma tippmeeskondadega, siis sa ei longi mängijad niisama lavale. Selle asemel ilmutakse kohale Tesla Cybertruckis, mida ei ole veel isegi võimalik osta.

On ka skeptikuid – väidetakse, et tegu ei ole reaalse Cybertruckiga, vaid sõidumasinaga, millele on antud Cybertrucki välimus. Siiski, Team Secreti Twitteri kontol väidetakse kindlalt, et tegu on Tesla sõidukiga ning üks e-sporditurniiri korraldajatest väitis isegi, et roolis ei olnud keegi muu kui Elon Musk ise.

Elon Musk on varem e-spordi ja “Dota 2” vastu huvi üles näidanud. Ta on üks kahest masinõppeprogammi OpenAI asutajatest. Tegu on programmiga, mis mängis väidetavalt iseenda vastu 10 000 aasta jagu “Dota 2”, et arendada loogilist mõtlemist. OpenAI suutis alistada ka maailma parimaid “Dota” mängijaid ja tiime.

Tundub igatahes, et Cybertruck mõjus Ivanovile ja tema tiimile hästi – Virtus.pro alistati 2:0 ja Team Secret liikus edasi suurfinaali, kus küll kaotati. Teise koha auhinnaks oli siiski 60 000 dollarit, nii et kurta ei ole Ivanovil vast suuremat mõtet.

Clement Ivanov hoiab kõrget kohta ka 2019. aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste nimistus.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.