E-sport

Video: viimaste aastate kõige edukamate e-spordiriikide sekka mahub ka Eesti

Ameeriklaste vastu me ei saa, aga Eesti on tabelis täitsa olemas.Foto: kuvatõmmis

YouTube’i kanal GeneralStats 2019 on kokku pannud video, kus näidatakse, millistest riikidest on pärit alates 2015. aasta algusest kõige enam auhinnarahasid võitnud e-sportlased. Klipist käib vilksamisi läbi ka Eesti.

Videos näidatakse kuude kaupa, milliste riikide virtuaalsportlased on vastavatel kuudel kõige suuremaid auhinnarahasid koju viinud. Alustatakse 2015. aasta jaanuarist ning jõutakse välja käesoleva aasta augustisse.

Eesti e-spordifännidel tasub eelkõige tähele panna 2016. aasta märtsikuud, sest siis ilmub nimistusse ka sini-must-valge lipp. Maarjamaa on esindatud tabeli eelviimasel kohal 225 282 dollari suuruse teenistusega.

Seda aitab seletada asjaolu, et 2016. aasta märtsis võitis eestlase Clement “Puppey” Ivanovi juhitud “Dota 2” meeskond Team Secret Shanghais toimunud suurturniiri. Secret teenis võidu eest üle 1,1 miljoni dollari, millest Puppey sai endale umbes veerand miljonit.

Üldiselt rebivad videos esikohtade pärast tuntud e-spordi suurriigid. Erinevatel kuudel pendeldavad tabeli tipus pidevalt USA, Hiina ja Lõuna-Korea, kuid palju on näha ka näiteks Soome, Taani ja Rootsi lippe.

Team Secret ja Puppey, muide, väisasid hiljuti uuesti Shanghaid, kus toimus maailma suurima auhinnafondiga e-sporditurniir The International 2019. Võistlusel saavutati 4. koht, mille väärtuseks kujunes 2 miljonit dollarit.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.