Eesti

10 eestikeelset Instagrami kontot, millele tasub igavust trotsides pilk heita

Instagramist leiab nii meelelahutuslikku kui ka harivat sisuFoto: Scanpix/ZUMA Wire/Thiago Prudencio

Kes ei armastaks aeg-ajalt natuke Instagrami scroll’ida, et sealt siis uut ja toredat sisu leida? Panime kokku suvalises järjekorras nimekirja kümnest Eesti kontost, mis viimasel ajal Instagramis silma on jäänud ja millele tasuks meelelahutust või uusi teadmisi otsides pilk peale visata. Suures osas leiab valikust muidugi just meelelahutuslikku sisu.

restomeemid

Huumori otsijatel tasuks pilk heita restomeemide kontole, kus visatakse nalja söögikohtadega seonduva üle. Äratundmisrõõmu leiavad meemidest ilmselt kõik, kes on toitlustuses töötanud ja tegelikult ka need, kes lihtsalt söögikohti külastanud on.

Enam kui 12 000 jälgijaga kontol on üle 850 postituse ja koomilisi pilte on sinna lisandumas veelgi.

morna_memuaarid

Pole vist ühtegi eestlast, kes ei teaks, mis on “Õnne 13”. Enam kui 800 osaga sarjas on aastate jooksul kõlanud mitmeid pärleid ja nii mõnedki nii neist tuuakse morna_memuaarid Instagrami kontol välja.

Lehe haldaja postitab igast “Õnne 13” osast ühe kuvatõmmise ning praeguseks on särav tsitaat leitud 299 osast. Lisaks värvikate mõtete lugemisele on postitusi vaadates ka tore meenutada, millised sarja tegelased aastaid tagasi välja nägid ja millised tegelased nüüdseks ekraanilt kadunud on.

kinnitused

Kes vajab oma päeva positiivsuse süsti, võiks Instagrami otsingusse lüüa kinnitused. Juulis hoo sisse saanud lehele postitatakse erinevaid kinnitusi, mida endale sisendada, et oma päevaga toime tulla. Näiteks võib enne meili saatmist endale kinnitada, et su e-kirjad on ka päriselt oodatud. Või siis tasub endale avalikus kohas meenutada, et sa tegelikult ei kuula teiste inimeste vestluseid pealt.

oigekirjagurmaan

Kõikidel korrektse keele austajatel tasuks pilk peale visata õigekirjagurmaani Instagrami kontole. Enam kui 28 000 jälgijaga kontol jagatakse soovitusi eesti keele instituudi keelenõuvakast.

Näiteks kas teadsid, et on vale öelda “orienteeruv kellaaeg” ja selle asemel peaks ütlema hoopis “orienteeriv kellaaeg”? Või et “smuuti” asemel tasub kasutada üldse sõna “mahedik”? Iga õigekirjagurmaani postitus teeb konto jälgija natuke targemaks.

ohhsanugis

Koomiksi fännidel tasub vaadata ohhsanugis Instagrami, kus nugised tähtsaid maailmaasju arutavad. Näiteks et veini valimine on keeruline, trenni minemise asemel tundub palju toredam diivanil pikutada, korteri leidmine on suur väljakutse jne.

hiiumaa_meemid

Meelelahutuse otsijatel tasub otsingusse sisse lüüa ka hiiumaa_meemid. Kuigi mitmed Hiiumaa kohta käivad naljad võivad mitte-hiidlastest mööda minna, siis muigama panevat sisu leiavad ka need, kes ise tegelikult Hiiumaaga seotud ei ole.

Meemimaterjali pakub näiteks mõistagi Hiiumaa ja Saaremaa läbisaamine, praamipiletite broneeirmine ja tõsiasi, et Hiiumaa väiksuse tõttu on justkui kõik hiidlased sugulased.

krevetipolitsei

Krevetisõbrad teavad hästi, et sageli kipuvad söögikohad krevettidega koonerdama ja kalli hinnaga krevetisalati vms seest leiab vaid paar nukrat krevetikest. Krevetipolitsei paneb sellised kohad häbiposti ja tõstab esile neid kohti, kus ei pea krevette kui nõela heinakuhjast otsima.

Igaühel on võimalik krevetipolitseile oma toidust pilti jagada, et ka teised saaksid teada, kus ikkagi krevettidega kitsid ollakse.

partdonald

Piilupart Donaldi austajatel tasub vaadata ka sellist Instagrami kontot nagu partdonald. Iga päev postitatakse kontole üks pilt Donaldist ning tema sugulastest, sõpradest ja sulelistest.

parimad_m2rkused

Kui mõnele õpilasele võib märkuse saamine väga traagiliselt mõjuda, siis on neidki, kes ei pea paljuks oma ebakorrektset käitumist ka teistega jagada. 2019. aastal loodud kontole postitatakse kuvatõmmiseid märkustest, mis anonüümseks jäävad õpilased koolis saanud on.

On näiteks õpilasi, kes armastavad tunnis ropendada, pidevalt jutustada või hoopis harjavarrest hobuse seljas ratsutada. Pole see õpetajate elu sugugi kerge.

fuudish_est

Lõpetuseks tasub ära mainida ka fuudish_est konto, mille postitustes antakse ülevaade toidu koostisosadest, et tarbijad teaksid targemaid valikuid teha. Liigselt töödeldud ja sünteetiliste koostisosadega toiduaine saab külge No Fuudish märke, n-ö tublisid premeeritakse aga Go Fuudish märkega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.