Eesti

Ajalooline kuulutus: lugupeetud TRÜ naistudeng, otsitakse peaosalist filmi “Viimne reliikvia”!

Läbi ajaloo kuulsaimasse Eesti filmi otsiti peaosalisi ajalehekuulutusega.Foto: kuvatõmmis

Just selline üleskutse ilmus ajalehes 1960date aastate lõpul, mil otsiti Agnese osatäitjat Eesti kuulsaimasse filmi “Viimne reliikvia”.

Facebooki ajakirjandus- ja reklaamipärlite gruppi postitatud foto ajalehe väljalõikest annab täpsemalt aimu sellest, milliseid Tartu Riikliku Ülikooli tudengineiusid ennast Agnese rolli pakkuma oodati.

Vaevalt oskasid toonased tudengid ette näha, kui oluliseks filmiks “Viimne reliikvia” lõpuks kujuneb.Foto: Facebooki grupi kasutajale Ajakirjandus- ja reklaamipärleid meilt ja mujalt kuvatõmmis

Kandidaatidele tuletatakse meelde, et üks õige Agnes peab olema sale, sportliku joonega ja ka julge. Mõistagi eeldati, et filmi kandideerival neiul on piisavalt pealehakkamist, et “Viimses reliikvias” peaosalise rolli täita.

Tundub, et TRÜ oli nõukaajal noortele nätlejahakatistele viljakas taimelava. Kuulutuse lõpus tuletatakse potentsiaalsetele kandidaatidele õrritavalt meelde, et varasemalt on sellest ülikoolist juba leitud “Libahundi” filmi peaosaline Mari. “Libahundis” mängis naispeaosa näitlejanna nimega Malle Klaassen.

Lõpuks jäi filmitegijate arvates Tartu neiudel siiski puudu kas saledusest, sportlikkusest, julgusest või pealehakkamisest. Kui “Viimne reliikvia” 1969. aastal esilinastus, astus Agnese rollis üles hoopis lätlanna Igrida Andrina.

Praegu valmistutakse Eestis tähtsa filmi võteteks. Hetkel on lõpusirgel osatäitjate otsimine juunis Tallinnas filmitavasse Christopher Nolani spioonipõnevikku.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.