Eesti

“AK” uus ilmateadustaja Veronika Uibo jätkab täiskohaga õpetaja ametis ja ei näe probleemi käia Tartust Tallinnasse tööl

Foto: erakogu

Sügisest võtab uudistesaates “Ak” kohad sisse kaks uut ilmateadustajat, kes asuvad välismaale siirdunud Henri Laumetsa ja Martin Mileiko asemele. Üheks uueks tulijaks on Veronika Uibo, kellel tekkis mõte kandideerida spontaanselt.

Kuulsin esmalt uudistest, et kaks teadustajat lahkuvad ja järeldasin, et ju siis tehakse ka konkurss. Mõni aeg hiljem jäigi kuulutus näppu. Kuna meedia on minu jaoks põnev, siis seepärast ka reageerisin,” kommenteeris Uibo Diktorile.

Hetkel õpetaja ametit pidavale Uibole ei tulnud üllatusena, et teda esimesse vooru kutsuti, kuid sealt edasi jõudmine oli juba ootamatu. “Seega ei tundnud ma ennast pärast konkurssi ülimalt enesekindlalt.”

Kuigi Uibo elab Tartus ei plaani ta Tallinnasse kolimist. “Õnneks pole Eesti mastaabis ületamatuid vahemaid. Pealegi hakkan teadustajatööd tegema poole kohaga, mis tähendab, et jätkan ka täiskohaga praeguses ametis.”

Kuid Uibole ei ole hoolimata kogemustest haridusvallas võõras ka meedia valdkond. “Neli aastat tagasi suutsin realiseerida ühe nö nooruspõlve unelma ja alustasin tööd Lõuna-Eesti kohalikus raadiojaamas. Seal olin hommikuprogrammi üks saatejuhtidest, hiljem uudistetoimetaja ja -ankur. Natuke olen maitsta saanud ka töötamist ajalehes ja see kõik ongi omakorda tekitanud veel enam soovi meediamaailma avastada,” avaldab ta põhjuse huvi televisiooni vastu.

Hoolimata sellest, et koolis on hetkel vaheaeg, ei saa Uibo loorberitele puhkama jääda, sest käib suve jooksul Tallinnas koolitustel koos teise ilmateadustaja Ott Noolega.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.