Eesti

Alari Kivisaar nõuab teda rassismis süüdistanud üliõpilaselt kohtus 75 000 eurot

Alari Kivisaar nõuab tema vallandamist nõudnud petitsiooni algatajalt suurt kahjutasu.Foto: kuvatõmmis

SkyPlusi saatejuht Alari Kivisaar nõuab kohtus 75 000 eurot tudengilt ja kunstnikult Katrina Indianalt, kes algatas Kivisaare vallandamist nõudva allkirjade kogumise aktsiooni.

Alari Kivisaar teatas eile, et on kohtusse kaevanud temavastase petitsiooni algatajad. Mõnda aega hiljem selgitas Indiana Twitteris, et soovis oma tegudega seista sõnavabaduse eest ning suur kahjunõe on tema jaoks šokk.

“Kunstniku ja üliõpilasena on sellises summas kahjunõue minu jaoks tõeline šokk. Erinevalt avalikkusele jäetud muljest ei ole Kivisaar soovinud leida olukorrale muusugust lahendust, sh vabandust,” kirjutab Indiana.

Kivisaar leiab, et teda rassismis ja šovinismis süüdistajad on tema sõnad kontekstist välja rebinud, kuid Indiana sõnul olid petitsiooni aluseks saanud Kivisaare kommentaarid kõigile kättesaadavad SkyPlusi kodulehel.

“Minu eesmärk petitsiooni tehes oli hoida ära olukord, kus avaliku elu tegelastel on õigus öelda inimõigusi riivavaid kommentaare ning nende ütluste eest mitte vastutust võtta,” selgitab Indiana.

“Kõigil meil on õigus sõna- ja väljendusvabadusele, teha petitsioone ja avaldada arvamust inimõiguste kaitseks,” kirjutab Indiana. “Samas ei anna see õigust avalikus meedias teha rassistlike või šovinistlikke kommentaare ja petitsioonis esitatud väljaütlemised ei ole paraku mingil viisil kooskõlas meie põhiseaduslike väärtustega.”

Indiana lisab, et on abi saamiseks pöördunud Eesti Inimõiguste Keskuse ning advokaadibüroo Liverte vandeadvokaadi Meris Vellingu poole, kes on nõustunud Indianat kohtus kaitsma.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.