Eesti

“Baltikumi Netflix” Go3 puust ja punaseks: kui palju see maksab ja kas on, mida vaadata?

Erinevalt Netflixist pakub Go3 rohkem pakette.Foto: kuvatõmmis

3. detsembril ilmus uus Baltikumiülene striimimisteenus Go3, mis võimaldab vaadata reaalajas 40 telekanalit, vaadata nii kohalikke kui ka välismaised filme ja seriaale, sporti ja TV3 originaalsisu.

Teeme selgeks, kui palju pead Go3 eest raha välja käima ja mida sealt täpsemalt vaadata saab.

Kui palju ma maksma pean?

Kui tahad vaadata Netflixi kõige parema pildikvaliteediga, siis pead selle eest välja käima 15,49 eurot kuus (odavamad Netflixi paketid maksavad 8,99 ja 12,49 eurot). Kõige kallim Go3 pakett on pea 3 eurot odavam ja maksab 12,99 eurot kuus, kuid kui Netflixis saab valida kolme paketi vahel, siis Go3 on neid lausa kaheksa.

Valikuvõimalusi on palju.Foto: kuvatõmmis
  • Start paket hinnaga 2,99 eurot kuus on Go3 pakutavatest teenustest kõige odavam. Sellega saad vaadata kanaleid TV3, TV6 ja 3+ ning saad vaadata (ja eelvaadata) TV3 telesaateid ja seriaale.
  • Filmide paketi eest maksad 4,99 eurot kuus. Lisaks Start paketi sisule saad selle paketiga 7 filmikanalile, lastesisule, dokumentaalidele ja ka järelvaatamise võimalusele.
  • TV pakett maksab samuti 4,99 eurot kuus. See sisaldab Start paketti, millele lisanduvad enam kui 30 telekanalit, kuid mitte spordikanalid. Olemas on ka järelvaatamise võimalus.
  • Spordipakett maksab 6,99 eurot kuus. Lisaks Start paketi sisule saad vaadata TV3 spordikanaleid Setanta, NBA TV ja Fight Sports. Olulisematest spordisündmustest pakutakse lisaülekandeid, vaadata saap spordidokumentaale ja parimate spordihetkede kokkuvõtteid.
  • Pakett TV ja filmid maksab 7,99 eurot kuus ja teeb täpselt seda, mida arvad – toob kokku tele- ja filmipaketid. Näed enam kui 30 telekanalit, filme ja seriaale, lastesisu ja saad ka saateid järele vaadata.
  • TV ja Sport pakett maksab 9,99 eurot kuus. Näed kõike seda, mis on olemas TV ja Sport pakettides.
  • Pakett Filmid ja Sport maksab samuti 9,99 eurot kuus. Siin on ühte kohta kokku koondatud filmi- ja spordipakettide sisu.
  • Kõik hinnas pakett maksab 12,99 eurot kuus. Nagu nimi reedab, siis selle hinna eest saad kätte kogu Go3 sisu – sinuni jõuab nii spordi-, tele- ja ka filmipakett.

Võrreldes Netflixiga on Go3 oluliselt rohkem paketivalikut. See on ka loogiline – Netflix keskendub filmidele ja seriaalidele, kuid Go3 näitab ka live telekanaleid ja spordiülekandeid. Klientidele pakutakse võimalus maksta selle eest, mis neid päriselt ka huvitab ja sinu paketis ei pea olema sisu, mida sa vaadata ei soovi. See on ju ainult hea asi.

Filmivalikus on nii uusi Oscariga pärjatud filme kui ka vanu klassikuid, mida Netflixist ei leia.Foto: kuvatõmmis

Filmivalik on asjalik

Filmide rohkuse osas uus striimimisteenus mõistagi Netflixile vastu ei saa, kuid ometi on Go3 valikus uusi ja suuri linateoseid, mida Netflixist ei näe.

Näiteks on Go3 olemas Dwayne “The Rock” Johnsoni sel aastal ilmunud märul “Pilvelõhkuja”, ajaloo üks suurimaid kassahitte “Jurassic World: Langenud kuningriik”, “Kiired ja vihased 8”, aasta esimeses pooles ilmunud ja hästi vastu võetud komöödia “Vaat kus paar” ning Oscariga pärjatud “Roheline raamat”. Netflixist neid filme ei leia.

Go3 repertuaaris on ka vanemaid populaarseid filme. Vaadata saab näiteks “Wall Streeti hunti” ja Quentin Tarantino “Vihast kaheksat” ja “Pulp Fictionit”. Olemas on “Tagasi tulevikku”, “Mehed mustas”, “Mamma Mia! Siit me tuleme taas!”, “Lemmikloomade salajane elu”. Nendest filmidest on “Pulp Fiction” ja “Mehed mustas” ka Netflixis, kuid teisi mainitud linateoseid sealt ei leia.

Originaalsisu on, aga hetkel veel üsna vähe.Foto: kuvatõmmis

Kõige olulisem – “Sõbrad” on olemas!

Nagu kõik teavad, siis mõõdetakse mistahes striimimisteenuse väärtust ühe olulise mõõdupuuga – kas “Sõpru” näeb. Ole mureta, näeb küll.

“Sõbrad” on kahtlemata Go3 kõige suurema kaliibriga välismaine seriaal, kuid valikut on veel. Olemas on näiteks tõsiselt hea “Noor paavst”, “Sherlock New Yorgis”, “Hea naine”, “Twin Peaks”, “Võluvägi” ja “MacGyveri” uusversioon. Netflixi seriaalivalik on laiem, kuid näiteks mainitud sarju seal ei ole.

Olulist rõhku on pandud ka kodumaisele sisule. Hetkel saab vaadata uhiuue reisisaate “Reis ümber kolme mere” esimest osa, kuid olemas on ka “Rannamaja”, “Sotid selgeks”, “Padjaklubi”, “Selgeltnägijate tuleproov”, “Võimalik vaid Venemaal”, “Suletud uste taga” ja ka “Rannamaja”.

Erinevates spordisündmustes orienteerumine on tehtud lihtsaks ja loogiliseks.Foto: kuvatõmmis

Sporti on kõvasti

Kui igapäevase filmi- ja seriaalidoosi eest hoolitseb juba harjumuspäraselt Netflix, siis spordifännile peaks Go3 küll hästi sobima.

Erinevaid spordikanaleid on kokku 5 ning esindatud on nii jalgpall, korvpall ja jäähoki, kuid ka näiteks poks. Go3 kasutajaliidest on lihtne kasutada ning erinevate kohtumiste, mängude ja alade seast endale sobiva spordisündmuse üles leidmine on lihtne.

Suureks abiks on ka aken, mis näitab, millist spordisündmust erinevatel kanalitel parasjagu näidatakse ja kui kaua see on kestnud. See teeb erinevate ülekannete vahel navigeerimise käepäraseks ning võimaldab vastavale sündmusele klikkides seda kohe striimima hakata.

Spordisõpradele pakutakse ka erinevaid filme. Valikus on näiteks tuntud draamasid nagu “Miljoni dollari tüdruk” ja “Mina, Tonya” ning dokumentaale nagu “Muhammad Ali vastas”.

Mida ma veel teadma pean?

Millistel seadmetel ma Go3 kasutada saan?

Go3 äpp on saadaval iOS ja Android operatsioonisüsteemiga nutitelefonidele ja tahvelarvutitele, internetis aadressil Go3.tv, LG, Samsung ja Android TV nutiteleritele ning mis tahes teistele Android TV süsteemiga seadmetele. Lisaks saab Chromecasti kaudu esitada sisu ka suurel ekraanil.

Kas Go3 sisu on saadavl 4K kvaliteediga?

Go3 kodulehel väidetakse, et enamus teenuse sisust on kättesaadav HD-kvaliteediga ehk 1080p resolutsiooniga. Seega tundub, et vähemalt hetkel veel filme ja seriaale 4Ks vaadata ei saa.

Kas ma saan Go3 tasuta proovida?

Saad küll, aga mitte täies ulatuses. Kui valid  “TV+Filmid” paketi, on sul võimalik teenust 30 päeva ilma maksmata proovida.

Kas ma saan enda kontot teistega jagada? 

Jah, saad küll. Ühe Go3 kontoga on samaaegselt võimalik liita kuni 5 erinevat seadet ning samal ajal saab ühte kontot kasutada kahes seadmes. Teenus toimib kõikides ELi riikides ja saateid on võimalik järele vaadata kuni 7 päeva.

Erinevalt Netflixist saad Go3 filme ja seriaale vaadata eestikeelsete subtiitritega.Foto: kuvatõmmis

Kas ma siis võtan Go3 või mitte?

See oleneb suuresti sellest, mida sulle vaadata meeldib. Kuigi Go3 on uusi ja populaarseid filme ja seriaale, mida Netflixist ei leia, siis välismaise sisu valik on Netflixis jätkuvalt kordades suurem. Erinevalt Go3 ei paku aga Netflix võimalust vaadata välismaiseid filme ja sarju eestikeelsete subtiitritega.

Teisalt kui soovid vaadata Eesti saateid ja kanaleid, siis Go3 on neid küllaga ja olemas on ka korralik ports lastele suunatud sisu. Enne tellimist vaata üle, milliseid filme ja seriaale Go3 pakub. Võimalik, et sa juba maksad teenuse eest, mis pakub seda sisu, mida sa näha soovid.

Sport on juba teine teema. Seda Netflixist ei näe ning Go3 on erinevate spordisündmuste vaatamise teinud lihtsaks ja arusaadavaks. Kui fännad näiteks jalkat ja/või kossu, siis saad 7 euro eest kuus kõik olulisemad mängud kätte ühest kohast. See pole ju üldse halb diil. Kahjuks ei ole võimalik spordipaketti aga tasuta proovida.

Siinkirjutaja jääb hetkel veel äraootavale seisukohale. Filmidest ja seriaalidest söödab Netflix mu kõhu täis ja suurem asi spordifänn ma ka ei ole. Kui tulevikus jõuab Go3 näiteks suuremas mahus mitmekülgsemat originaalsisu, siis võin ma enda meelt muuta, kuid hetkel veel – ootame ja vaatame.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses