Eesti

Dokumentaalfim “Süda Sõrve sääres” sai alguse Põdra küla mehest, kes end surnuks jõi

Foto: Facebooki kuvatõmmis

Juunikuus filmiti Saaremaal režissöör Eeva Mägi dokumentaalfilmi “Süda Sõrve sääres”, mille idee tekkis Mägi sõnul juba ammu.

“Sellel oli keeruline teekond, sest algselt plaanisin üldse teisest tegelasest filmi teha, mille pealkiri oli “Sõrve sääre viimane kauboi”, mis pidi rääkima ühest üksikust mehest nimega Kalju, kes oli Põdra küla ainuke püsielanik,” selgitas Mägi Diktorile.

Mägile on Sõrve sääre eluolu tuttav, sest tema vanaema ja vanaisa elasid kunagi Põdra külas, mistõttu tekkis tal mõte teha mehest dokumentaal ja uuris seepeale, kas Kalju on veel elus.

“Kõik algas väga kenasti. Ta oli kaine ja huvitav tegelane. Otsustasin kandideerida selle ideega “Eesti lood” filmi ja siis ta kahjuks suri eelmine suvi ära. Ma teadsin, et ta on alkohoolik, kuid kui meie kohtusime oli ta kogu aeg kaine. Hakkasin seejärel uurima, mis Põdra külas veel on juhtunud ja miks seal inimesi enam ei ole. Seepeale tekkis mul mõte, et seal liigub viinakurat, selline abstraktne tegelane, kes mehi surnuks joodab,” rääkis Mägi.

Sellest sai Mägi dokumentaali “Süda Sõrve sääres” loo mõte, mida jutustab peamiselt teise küla elanik, kuid kes tundis Põdra külaelanikke ja hingeelu väga hästi. Tema ei ole joodik, vaid väga tubli mees ja koos viinakuradiga on nad peategelased.

“Pealkiri tuleb sellest, et olen ise sealt pärit ja tegelikult on see väga ilus koht. Need mehed, kes seal end surnuks jõid olid sinna tõenäoliselt sellepärast jäänud, et kõigi süda oli Sõrve sääres. See on selline ilutsev pealkiri.  Kuid film ise on mõeldud selleks, et neid inimesi mõista, mitte hukka mõista,” kirjeldab Mägi.

“Süda Sõrve sääres” jõuab vaatajani järgmise aasta alguses telekanalis ETV.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.