Eesti

Eesti arvutimäng teenis juba enne müügi algust arenduskulud 15-kordselt tagasi

8. augustist ülemaailmselt müüki läinud Eesti arvutimäng “Circle Empires” teenis oma rahalised arenduskulud 15-kordselt tagasi juba enne müügi algust, teatavad mängu valmimise eest vastutavad mänguarendusettevõtted Luminous, Playtest Games & Marketing ja Interactive Fate.

Edu taga seisab kokkulepe Hollandis asuva mängukirjastajaga Iceberg Interactive, kelle hittide seas leiduvad ka mängud “Endless Space” ja “Killing Floor”. Täpsemaid rahalisi detaile asja kohta ei jagata, kuid tulu teeniti litsentsilepinguga.

“Circle Empires” on peresõbraliku sisuga fantasy-stiilis strateegiamäng, mille arendaja Luminous töötas selle kallal Tartus kolm aastat. Mängu tasuta beetaversiooni laeti alla üle 170 000 korra ja sellest tehtud fännivideotel on YouTube’is kokku üle 4 miljoni vaatamise.

Eesti jaoks teeb mängu erandlikuks ka asjaolu, et mängu saab mängida ka sulaselges eesti keeles, lisaks ülejäänud 12 keelele. Mängu arenduses osalesid kuus eestlast, üks ameeriklane ja üks taanlane. Oluline osa mängu helidest on valminud ameerika helilooja Tracy W. Bushi käe all, kes on teinud helisid ja muusikat ka ülemaailmsetele hittmängudele nagu näiteks Starcraft ja Warcraft III.

“Circle Empires’it on lihtne õppida ja samas see toidab kaua mängijate huvi. Meie sihtgrupp on väga lai – soovitame mängu alates varasest koolieast ning vanuse ülempiiri pole. Edu aluseks on originaalne kontseptsioon ja tasuta beetaversiooni mänginud 170 000 inimese tagasiside,” lisas mängu produtsent Edvin Aedma, kelle eelmine mäng “Teleglitch” hoiab senini Metacriticus Eesti mänguarenduse ajaloo kõige kõrgemat metaskoori, 84.

Mängu saab endale hankida siit.

Hetkel on mängu hinnaks 5,93 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.