Eesti e-riigist rääkiv Netflixi seriaal tekitab välismaalastes soovi siia kolida

Aleksander Nevski katedraal uues Netflixi seriaalis "Connected".Foto: kuvatõmmis

Augusti alguses jõudis Netflixi uus dokumentaalseriaal “Connected”, mille üks Eestis filmitud episood keskendus kohalikele e-riigi teenustele. Tundub, et meie digilahendused on seriaali tõttu silma jäänud välismaalastele, kes on siinsest tehnoloogiast vaimustuses. Osad soovivad lausa Eestisse kolida.

Eesti saunakultuuri eksportija ja blogija Adam Rang, kes Netflixi võttemeeskonda enda kodus koos abikaasa Anni Oviiriga võõrustas, postitas Twitterisse väljavõtte positiivsest vastukajast, mis on Eestile tänu Netflixi seriaalile osaks saanud.

Osad inimesed on siiralt üllatunud, et Eesti kasutab pilveteenuseid riiklikul tasemel nii laialdaselt ja efektiivselt. Mainitakse ka, et pärast “Connectedi” vaatamist on paljud guugeldanud võimaluste kohta Eestisse kolida.

Rang mainib enda Twitteri postituse kommentaariumis, et tänu “Connectedile” on tal viimasel ajal tekkinud mitmeid võimalusi Eesti saunakultuuri ja e-riiki välismaalastele tutvustada.

Eestile keskendub “Connectedi” viies episood “Clouds”, kus Rang ja Oviir viivad saatejuhi Latif Nasseri sauna ja võõrustavad enda kodus Eesti e-residente. Veel räägib Eesti valitsuse diginõunik Marten Kaevats isesõitvas bussis istudes, kuid eestlased erinevaid e-riigi süsteeme kasutada saavad.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.