Eesti

Eesti e-sportlased parandasid Balti liigas tulemusi: võtsime vabalt ja arvasimegi, et võit tuleb koju

WORTEXi mäng Leedu tiimi Timechasersi vastu algab kell 21:00 Foto: Wortex

Päras Balti e-spordiliiga 3. hooaja alguses vastu võetud kaotust suutis Eesti “CS:GO” tiim WORTEX nädalavahetusel alistada Läti meeskonna Team Titan. WORTEXi mängija Kevin “zteeek” Rohurand selgitab Diktorile, et hoolimata varasematest kaotusest võit teda ei üllatanud.

Rohurand räägib, et laupäevasele mängule Team Titaniga mindi vastu enesekindlalt. “Teadsime juba mängu minnes, et oleme favoriidid ja võit peaks sel nädalal koju tulema,” räägib ta.

Selgub, et võiduni aitas jõuda liigse pabistamise vältimine. “Otsustasime võtta vabamalt,” selgitab Rohurand. “Tavaliselt oleme alati aeglaselt ja kindla plaani pealt mänginud, kuid nüüd loodame rohkem individuaalsete oskuste peale.”

Palju oleneb tujust ja muutuvatest faktoritest

Kaotatud turniiri avamängu järel mainis WORTEXis mängiv Markus Jan “Sickta”  Martinonis, et edu takerdus halva kommunikatsiooni taha. Rohurand väidab, et seda aspekti on keeruline viimse piirini peenhäälestada. Palju sõltub muutuvatest teguritest.

“Kommunikatsiooniga on meil iga päev erinev. Täielikult oleneb meie enda tujust. Kui kõik on värskelt puhanud, soojaks mänginud ja motiveeritud mängima, siis läheb alati paremini,” selgitab Rohurand. “Kui jõuad peale pikka töö- või koolipäeva koju ja oled väsinud, siis alati väga kiiresti ei tule kõik vajalik suust välja.”

“Samuti oli ka suureks miinuseks, et me pidime olema asendusmängijaga ja üks mängitavatest kaartiest oli “de_nuke”, mida me väga tihti ei harjuta,” jätkab Rohurand, vihjates Markus Jan “Sickta”  Martinonisele, kes mängus Team Titani vastu kaasa ei teinud. “Muidugi üritame kõik olukorrad paika panna, et täpselt teada, kuidas ennast positsioneerida, aga see kõik tuleb ajaga ja tasapisi läheb paremaks.”

WORTEXi järgmine mäng toimub homme õhtul, kui minnakse vastamisi teise Eesti meeskonnaga ayned. Kohtumine algab kell 20:00.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.