Eesti

Eesti euroloo koreograafia on nii keeruline, et Iisraeli kaameraoperaatoritel on sellest raske aru saada

Selleks, et Eesti euroloo lavasõu välja tuleks, peab lavaline liikumine toimuma kellavärgi täpsusega.Foto: MADIS SINIVEE/POSTIMEES/SCANPIX

Eile filmiti Tel Avivis taaskord Victor Crone lavalist liikumist, et laivis oleks võimalik tema ümber manada arvutiga loodud tormipilvi. Hoolimata sellest, et eriefektide tarvis on filmitud juba mitu korda, ei saadud tööga lõplikult valmis ka sel korral, kuna Crone lavasõu ülitäpselt välja mõõdetud detaile on kohalikel kaameraoperaatoritel keeruline hoomata.

“Me ei jäänud veel kaamera liikumisega rahule,” räägib Diktorile Iisraelis viibiv Ove Musting, kes on Crone unikaalse lavasõu looja. “Saime küll ühe uue kaamera juurde ja töö käib, aga nii meil kui ka kohalikel on oma arusaam, kuidas see kõik peaks välja nägema.”

Eesti euroloo tausta on juba filmitud Eurovisiooni esimeses proovis ja teist korda eile, kuid töö pole ikka veel lõppenud. “Veel ei ole valmis,” väidab Musting. “Kohalikud tegid veel kuivalt proovi ilma Victorita ja eile tehti veel koos Victoriga ka. Me ikka päris rahule ei jäänud ja esmaspäevases proovis filmime uuesti.”

Iisraelis näeb trikki, mida “Eesti Laulus” ei olnud

Kuna “Eesti Laulu” tarvis loodud virtuaalsete tormipilvede kasutamine on Eurvisiooni reeglite kohaselt keelatud, tehakse ühe Saksa firma poolt korraldajate rahade eest valmis uus arvutiga loodud koerailm. Mustingu sõnul võib lõpptulemusega rahule jääda.

“Torm ise näeb väga hea välja,” selgitab ta. “Nüüd saame laval teha ka uut trikki, mida Eestis ei nähtud. Victor seisab üksinda seljaga saali poole laval ilma tormita. Kaamera liigub vasakule ja äkki ta on laval  teises kohas kitarriga. See näeb väga äge välja!”

Mustingu sõnul on Eesti euroloo unikaalne visuaalsõu silma jäänud ka teiste riikide delegatsioonidele. “Näiteks soomlased tõid ühel päeval välja, et me oleme ainus meeskond, kes kaameraid selliselt ära kasutab. Mitte keegi teine ei tee seda.”

Mõne aja eest andis Ove Musting Diktorile eksklusiivse intervjuu, kus selgitas detailselt, kuidas sündis Victor Crone’i ülikeerukas lavasõu. Siiski, uhketest visuaalidest hoolimata kihlveokontorid Eestile suurt edu ei ennusta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.