Eesti eurotiimi koroonatestid on negatiivsed, Uku Suviste esineb homme Eurovisioonil laivis

Nüüd on kindel, et Uku pääseb homme lavale.Foto: SANDER KONING / POOL/Scanpix

Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula kinnitas Diktorile, et Rotterdamis viibiva Eesti eurodelegatsiooni kolmapäeval antud koroonatestid olid negatiivsed. See tähendab, et Uku Suviste lubatakse homme teises poolfinaalis lavale.

“Meie testid on kõik negatiivsed ning oleme juba delegatsiooniga lava taga ja ootame tänaseid proove,” räägib Rahula.

Eurovisioonil kehtivad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks karmid piirangud ning kuigi artistid on juba Rotterdami kohale sõitnud, ei tähenda see, et neil avaneb kindlalt võimalus laval oma lugu esitada.

Kui peaks juhtuma, et mõne riigi delegatsiooni liikme test osutub positiivseks, saadetakse vastava riigi eurotiim hotelli karantiini. Nii on näiteks praegu juhtunud Islandi ja Poola delegatsioonidega, mille liikmed on andnud positiivsed testid.

Kui artisti lavale ei lubata, siis näevad televaatajad lugude salvestusi, mille pidid enne Rotterdami saabumist korraldajatele edastama kõik lauluvõistlusel osalevad riigid.

Eesti tiimi jaoks tähendavad tänaste testide negatiivsed tulemused, et Uku Suviste esitab oma loo “The Lucky One” homme Rotterdamis laivis ning salvestist ei ole tarvis käiku lasta.

Vaata siit, kes hääletati edasi Eurovisiooni esimesest poolfinaalist. Muide, panime kokku ka kogumiku parimatest kildudest, mis pudenesid Marko Reikopi huulilt esimese poolfinaali ülekande ajal. Lisaks sellele jagasime esimese poolfinaali lugudele reikopeid. Mida see tähendab, seda vaata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.