Eesti

Eesti Eurovisiooni võiduloo “Everybody” esitajateks plaaniti algselt peale Padari ja Bentoni teisi lauljaid

Tanel Padar ja Dave Benton 2001. aastal Kopenhaagenis eurolaval.Foto: eurovision.tv

Eestile 2001. aastal Eurovisiooni võidu toonud loo “Everybody” autor Ivar Must avaldas raadiosaates “R2 Pluss”, et algselt ei pidanudki laulu esitama Tanel Padar ja Dave Benton. Lugu pidi kõlama hoopis kahe mees- ja naisartisti esituses, kirjutab ERR.

Must mainis, et tal oli toona stuudio, kus salvestasid mitmed tuntud artistid, teiste seas ka Padar ja Benton. Neid aga esimestena “Everybody” esitajateks ei kutsutud.

“Alguses olid mul valitud absoluutselt teised – kaks tüdrukut ja kaks poissi, selline Rootsi popbändi variant,” meenutab Must. “Tüdrukutest vist Kaire Vilgats ja Blacky, poistest ma ei mäleta. Aga kui nemad ära ütlesid, siis pakkusin stuudiosalvestusartistidele ja nad olid nõus.”

Musta sõnul maksis ta Eurovisioonile mineku kinni omast taskust ja võttis sellega suure riski: lauluvõistlus neelas 80 000 krooni, mille eest oleks 20 aasta eest saanud osta näiteks korteri või auto. Must väidab, et teenis selle raha lõpuks siiski tagasi.

12. mail möödub Eesti seni ainsast Eurovisiooni võidust 20 aastat. Peagi algab ka tänavune lauluvõistlus: poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail, Eestit esindav Uku Suviste astub üles teises poolfinaalis. Eurovisiooni finaalkontsert leiab aset 22. mail.

Uku Suviste on juba Rotterdamis lavaproove tegemas. Hiljuti rääkis Eesti Laulu peaprodutsent Diktorile, milline elu Eesti delegatsiooni koroonaajastu Rotterdamis ees ootab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.