Eesti

Eesti juurtega näitlejanna läheb kosmosesse filmi tegema

Julija Peresild.Foto: Cocsmonaut Training Centre/Rosco/Scanpix

Venelased saadavad 5. oktoobril Baikonurilt rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS) filmi väntama näitleja Julija Peresildi ja režissööri Klim Shipenko, kirjutab BBC. Kui nimi Peresild kõlab eriti eestlaslikult, siis põhjusega: Julija juured ulatuvad Eestisse.

Peresildi vanavanavanemad olid eestlased, kes Nõukogude okupatsiooni päevil Venemaale küüditati. Julija sündis 1984. aastal Pihkvas ikoonimaalijast isa ja lasteaiakasvatajast ema perekonda. Näitlemise vastu hakkas Peresild huvi tundma kolmandas klassis ja tänaseks on ta mänginud mitmetes suurtes Vene filmides.

Peresild ja Shipenko väntavad ISS-il filmi pealkirjaga “Challenge”, mille eesmärk on Venemaa kosmoseagentuuri Roskosmose sõnul tutvustada maailmaruumi laiemale publikule. Väidetavalt räägib film loo naiskirurgist, kes peab kosmoses opereerima maale naasmiseks liialt haiget astronauti.

Shipenko ja Peresild on juba läbinud vajalikud meditsiinilised uuringud ning treening kosmosesse minekuks algab 1. juunil. Konkurents kosmosesse oli tihe ja peresild pidi ISS-ile sõitmiseks üle olema 19 teisest naisnäitlejast.

Tundub, et Venemaa ja USA vahel on alanud uutmoodi võidujooks kosmosesse. Ka ameeriklastel on plaanis saata võttetiim ISS-ile filmima. Selleks on juba välja valitud Hollwyoodi superstaar Tom Cruise ja lavastaja Doug Liman. Veel ei ole teada, millal nemad kosmosesse lennutatakse.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.