Eesti

Eesti kõige imelisem veebiraadio pakub sulle kogemust, mida sa kunagi ei unusta

"Iga naise unistus - VÕMBA EFF EMM," kõlab lugude vahele.kuvatõmmis

Kui ma väike olin, mängis meil kodus ööpäev läbi Kuku raadio. Oli see vast lapsepõlv! Alanis Morissette’i hitid on siiani algusest lõpuni peas, iga kord, kui mateülesannet näen, hakkab peas käima Cranberries või varajane Madonna.

Aga minu lapsepõlv pole midagi selle kõrval, mida on võimalik kogeda tänapäeva noortel. Ausalt öeldes on mul isegi kahju. Minul oli Kuku, aga moodsad kõurikud saavad hommikud, päevad ja ööd lasta mööda ei millegi muu kui Võmba FM-i saatel.

Kui sa Võmba FM-i kodulehe lahti lööd, siis avaneb enam-vähem täpselt selline pilt, nagu sa ootaksid. Võmba sait on nagu mõnus lögaburks, segu 90ndate lõpu, 2000ndate alguse ja 2010ndate veebidisaini parimatest paladest. Võiks öelda, et lausa minimalistlik.

Võmba FM-i kogemus algab kodulehest.

See on olemas olnud juba neli aastat

Esiteks tasub lugeda läbi tutvustav tekst. Ära muretse, pikalt vaeva näha ei tule. Võmbameeste enesekirjeldus on lühike ja muidugi tabav. “Põlve otsas meisterdatud raadiojaam aastast 2015,” saad sa esiteks teada. (Miks ma selle alles nüüd avastasin?)

Missioonisteitment on ka: “Meie missioon on mängida muusikat, mida teised raadiojaamad ei kipu mängima.”

Just, nüüd on õige aeg pöörata pilk üles, sinna, kus on hetkel eetris oleva pala nimi ja kast, kus saab play-nuppu vajutada. Kliki seda ja naudi, lase Võmbal enda sisse vajuda.

Võmba FM-i esitusloend on uskumatu. Kui ma selle esimest korda avasin, mängis Eaglesi “Hotel California”. Otsa tuli vaid veidi vähem tuntud esitaja Mad-Masterz pala “Naerata (Jumpstyle Remix)”.

Vahele kõlas ka signatuur. “Rohkem TÜMMI. Võmba EFF-EMM.”

?????? – ?? ???? ?? ???

Võmba FM-i tegijad ei pööra eriti palju tähelepanu sellele, et oma fonoteegi ilmselt just mitte kõige legaalsemat päritolu varjata. Tihti esineb jaamas artist “FLAC HD”. Ka Unicode’iga pole eriti vaeva nähtud.

Näiteks neid ridu kirjutades mängib “Erinevad esitajad – T䨥valguse teel”. Nüüd läks peale ?????? – ?? ???? ?? ??? (DJ Chris Parker Remix). Vahel oli “Fly on the Wings of Love” (artisti ei olnud vaja mainidagi).

Ja nüüd teine signatuur. “IGA naise UNISTUS. [orgastiline oie] VÕMBA eff-emm.”

Nagu igas lugupeetavas raadiojaamas, on ka Võmba eetris loomulikult ka ilmateade. See kõlas umbes nii: ilm võib olla pilves. Võmba FM ei põhjusta pilvesolekut. Kõhurõhk sõltub manustatavast toidust.

Teen korraks võmbapausi, et kohvi teha ja panen siis uuesti käima. “Vötame Vömbat mönuga!” kostab signatuur ja peale läheb Justamendi lugu, mille nimi on esitusloendi järgi otsustades “Maa Tuleb T䩴a Lastega”

Sponsoriks kohalikud ettevõtted

Head asja muidugi ilma rahata ei tee. Nii on ka Võmba FM kampa võtnud kohalikud ettevõtted, keda toimetus sugugi ei salga. “Raadiojaamal hinge aitavad sees hoida: KS Autod Oü ja Soodne Autoremont Soomes,” seisab kodulehel uhkelt.

Muide, kui lähed KS Autode salongi Tartus Tähe tänaval ja ütled märgusõna “Võmba FM”, juhtuvad head asjad, kui reklaami järgi otsustada.

Kuidas netiraadio uusi võmbamehi värbab? Muidugi Facebooki sponsoreeritud reklaamidega.

Võmba pole mingi naljaprojekt, see on tõsine asi. Eetris on aeg-ajalt ka soovisaade ning raadiol on Facebookis veidi üle 400 jälgija.

Sotsiaalmeedia läheb kohati väga krüptiliseks ära. Kui Võmba FM-i raadiot suudab kuulata igaüks, siis Facebooki lahtimõtestamiseks tuleks kasuks kõrgharidus kultuuriteoorias või postmodernistlikus kirjanduses.

Tee mis tahad, aga Võmba FM on pea kindlasti Eesti kõige eklektilisem raadiojaam, mis pakub täiesti enneolematut kogemust. Kui korra lahti teed ja kuulama jääd, siis naljalt enam tavapärasesse igavasse Vikri ja Klassikaraadio maailma tagasi ei saa.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.