Eesti

Eesti Laul 2019 võistluslugude esitamine lõppes südaööl

Foto: Madis Sinivee/ Eesti Meedia/ Scanpix

Eesti Laul 2019 võistluslugude tähtaeg oli eile 23:59. “Võidulugu on kohal!”, kinnitab Tomi Rahula heatujuliselt ja lisab: “Pidime serveris viimasel hetkel isegi ruumi juurde tekitama, nii palju lugusid tuli ja lõpusirgel oli rohkesti üleslaadimisi, et kõik ikka osa võtta saaksid”.

“Jõudsin öösel lauludega veidi tutvuda ja võin öelda, et tase on kõrge. Laule on väga erinevaid ning lausa viies erinevas keeles. Valik ei saa eelžüriil lihtne olema,” rääkis Rahula. Eelžürii asub laule kuulama sel nädalavahetusel pimesi. Poolfinaalidesse pääsenud laulude nimed, autorid ja esitajad avalikustatakse 15. novembril saates Ringvaade ja laulud 1.detsembril Eesti Laulu erisaates.

Esmakordselt oli Eesti Laulul osalemine tasuline. Eestikeelse laulu eest tuli maksta 25 eurot ja võõrkeelse eest 50 eurot. “Õhus on olnud arutelu selle üle, et palju sel aastal laule tuleb. Võin vihjata, et osalustasudest kogunes 8100 eurot.”

Diktorile ütles Rahula pärast tööle asumist, et kogutud osalustasuga on võimalik anda lõppvõistluse jaoks võitjale kindel eelarve ette.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.