Eesti

“Eesti Laulu” üllatussaatejuht Taukar oli Eesti telemaastiku üks paremini hoitud saladusi

Karl-Erik Taukari osalust "Eesti Laulu" finaalis suudeti varjata mitu kuud.Foto: Sakala/Scanpix

Laupäeval toimunud “Eesti Laulu” finaalkontserdil astus Piret Krummi kõrval üllatusõhtujuhina üles Karl-Erik Taukar. See, et tema osalus varem välja ei tulnud, on väike ime.

“Taukar oli juba varakult kokku lepitud. See juhtus ikka juba eelmise aasta sügisel,” selgitab Diktorile ETV elamussaadete juht Karmel Killandi. “Ta oli “Eesti Laulu” üks kõige varasemaid kokkuleppeid.”

Seda, et väikesel Eesti meediamaastikul suudeti Taukari osalust “Eesti Laulu” projektis nii pikalt vaka all hoida, peab Killandi eriti muljetavaldavaks. “Tihti kipuvad sellised asjad ikka välja tulema,” arvab ta.

Taukar võttis õhtu juhtimise teatepulga üle “Eesti Laulu” korduvalt eest vedanud Ott Sepalt. Miks Sepp sel korral finaalis kaasa ei teinud?

See oligi nii planeeritud, et oleks vaheldusrikkam,” selgitab Killandi. “Kui juba otsustasime uuendusi teha, siis miks mitte ka nii?”

“Eesti Laulu” finaalkontserdil võidutses lugu nimega “Storm” rootslase Victor Crone’i esitluses, milles kasutati telemaastikul enneolematut teletrikki. Crone esindab Eestit maikuus toimuval Eurovisioonil Tel Avivis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.