Eesti

Eesti mängutööstus õitseb: Tartus on valmis tehtud üle 100 videomängu prototüübi

Eestis ei ole mänge arendada lihtne, kuid sellega siiski tegeletakse.Foto: BBVA

Tartu Postimehes” ilmus hiljuti intervjuu Eesti mänguarendajate klubi APT Game Generatori eestvedaja Marko Korbuniga. Ta toob muuhulgas välja, et aastate jooksul on Tartu Aparaaditehases korraldatud mängujammidel kokku arendatud üle 100 erineva prototüübi.

Korbun mainib ka, et häid mänge ei ole lihtne teha, kuid loominguline teekond on siiski väga põnev. “Arvan, et mängude kaudu suudaks me leida päris põnevaid lahendusi päris elu probleemidele. Mänge tehes on võimalik meeletult palju õppida – saab end uut moodi väljendada. Ja muidugi võib ka palju raha teenida,” selgitab ta.

Jutuks tuleb ka mänguarendaja hariduse omandamise olulisus ja selle võimalikkus Eestis. Korbuni arvates on siinmail puudus õppejõududest ja mentoritest, kes uutele tegijatele õla anna paneksid ja väärtuslikku nõu annaksid.

Intervjuu Marko Korbuniga annab hea ülevaate Eesti mängutööstuse erinevatest tahkudest ja kohalikule mängufännile on kindlasti tegemist kohustusliku lugemisega. Täispikka teksti saad lugeda “Tartu Postimehest“.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.