Eesti Meedia loobus Kelly Sildarust, sest raha sai otsa?

Kelly Sildaru jõuab televaatajateni nüüd ERRi vahendusel.Foto: AP/Scanpix

Täna alustab Eesti Rahvusringhääling Ühendriikides Park Citys toimuva freestyle-suusatamise täiskasvanute MMi ülekandmist, kus osaleb ka Kelly Sildaru. Kuid vaid kolme kuu eest oli Sildaru Eesti Meedia ülekannete plaanis.

Eesti Meedia sisekliimaga tuttav anonüümseks jääda sooviv allikas rääkis Diktorile, et tõenäoliselt loobus Eesti Meedia Sildaru võistluste ülekandmisest rahapuuduse tõttu.

Sildaru ülekannete näitamisest loobumine on kummaline ja üllatav otsus. Veel kolme kuu eest plaaniti lisaks Sildaru sõitudele üle kanda ka ülejäänud võistlust ja alasid, kus eestlasi ei osale.

Põhjus selleks oli lihtne – Eesti aja järgi toimub võistlus kell 20, mis on hea aeg vaatajate telerite ette meelitamiseks. Lisaks sellele on freestyle-alad taliolümpiatel ühed vaadatumad sündmused. Kõik näis olevat parimas korras. Kuid siis otsustati Sildaru näitamisest loobuda.

Ülekannetest loobumise teeb veel kummastavamaks asjaolu, et Eesti Meedia on Sildaruga sõlminud sponsoreerimislepingu, mis kestab 2022. aastani. Viimased kaks aastat on Sildaru suuskadel ilutsenud Eesti Meedia poolt majandatava raadiokanali MyHits logo. Nüüd on aga loobutud iseenda poolt sponsoreeritud sportlase näitamisest.

Eesti Meedia peaprodutsent Marko Kaljuveer ja ERRi sporditoimetuse juht Rivo Saarna jäävad teemat kommenteerides kidakeelseks.

“Mis ERRi puutub, siis loomulikult arvestades Sildaru positsiooni MMile minnes, siis miks me ei peaks seda näitama?” küsib Saarna Diktori küsimuse peale vastu.

“MMi ülekanded on seotud eraldi lepingutega”, selgitab Kaljuveer. “Seda pakuti paljudele telekanalitele ja parim pakkumine lihtsalt võitis. Mitte midagi erilist selles pole.”

Eesti Meedia hiljutised otsused on pannud päris paljud hämmingus kukalt kratsima. Kristjan Jõekalda ja Teet Margna asendati juutuuberite telesaadetega, mis pole väga populaarsed ega hästi vastu võetud. Puhkuselt tööle naasnud Kanal 2 endine juht Rait Killandi vallandati päevapealt. Kanal2s toimuv on nii veider, et isegi Nublu tegi sellest loo.

Kelly Sildarut näeb aga võistlustules juba täna ETV2 ja ERRi spordiportaali vahendusel kell 20, mil toimub pargisõidu finaal. Ülekanne jätkub 9. veebruaril samuti kell 20, mil toimub rennisõidu finaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.