Eesti

Eesti räpipunt 5MIINUST pani oksjonile üheainsa albumi, mille alghind on 1000 eurot

Eksemplare eksisteerib vaid üks, kuid selle eest pead maksma hingehinda.Foto: Raul Mee/Postimees/Scanpix

5MIINUST paiskas müüki kogumiku “eimillestki midagi”, mille müümiseks kasutatakse Eesti muusikamaastikul enneolematut meetodit: albumi eest saab maksta vaid krüptoraha etherumit. Hind on krõbe: oksjoni alghind on 0,65 etherumit, mille väärtuseks on umbes 980 eurot. Hinna kergitab kõrgeks asjaolu, et albumist eksisteerib vaid üksainus eksemplar.

Kalli raha eest müüki pandud kogum “eimillestki midagi” on tõeline rariteet. Tegu on seitset lugu hõlmava demopakiga, mida eksisteerib ainult üks koopia. Kui otsustad muusika eest väikese varanduse välja käia, saadetakse sulle link, millega muusikale ligi pääsed.

Haruldane pakkumine kehtib kuni 31. märtsini. Kui soovid muusika endale osta või teema kohta rohkem teada saada, siis uuri lähemalt siit.

5MIINUST ise kirjeldab oma üllitist järgmiselt:

Kujuta ette, et aasta on 1989 ning Balti keti ja ”punase” lagunemise varjus on mingi “internet” kuskil. Kujuta nüüd ette, et Sa oled esimene Eestis, kes internetiasja ajab. NFT on midagi sarnast, see tõestab ilma seaduste ja notarite abita, et midagi on SINU oma. Ja Sa oled Eestis see esimene…

See, mis Sa saad, on haruldane. See on tunnetusliku taustmõttega menetletud komplekt – mingid vaheetapid toodetest, mis oma juhusliku kõla poolest endale (just meile) enne ametlikku miksi ainuõigena tundunud on.

Demopakist leiad järgmised lood:

1. loodus ja hobused. akust demo

2. trenazöör wateva demo

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.