Eesti

Eesti tuntumaid taustanäitlejaid näeb nii “Padjaklubis” Grete Kleinile ligi ajamas kui ka Rimi reklaamides

Marko Tooming töötab eralus treenerina, kuid hobi korras meeldb talle kaasa lüüa ka erinevates teleprojektides. Pildil koos sarja "Padjaklubi" näitlejatega, keda ta on alati imetlenud.

Vaadates Eesti teleseriaale võivad peale tuntud näitlejate meelde hakata jääma ka taustanäitlejad, sest nii mõnigi on kõrvaltegelasena teinud kaasa mitmes erinevas teleprojektis. Seetõttu võid olla näinud mõnd tuttavat nägu mängimas ühes seriaali episoodis munka ja teises kultuurinautlejat.

Mungast teatrikülaliseks

Just nii on läinud päriselus tootmisarenduses töötaval Toomas Arial, kes on pidanud kehastuma seriaalis “Kättemaksukontor” ühes episoodis naisi röövinud ja piinanud mungaks ning teises viisakaks teatrikülastajaks.

Aria on kõrvaltegelasena astunud üles nii mitmeid kordi, et järg on juba ära kadunud. Ent peale sarjade on ta kaasa teinud ka filmides. Näiteks komöödias “Sangarid” pahvis ta lokaali järjekorras suitsu, mida ta võtteplatsil pidi tegema kaks tundi järjest. ”Duubleid tehti nii palju, et tõmbasin peaaegu terve paki tühjaks,” kirjeldab Aria Diktorile.

Toomas Aria pahvimas suitsu filmis “Sangarid” näitleja Karl-Andrease kõrval.

Aria astus üles ka filmis “Tõde ja õigus”, kus tema kanda on kohtumaja külalise roll. Aria sõnul otsib ta aina uusi võimalusi, sest võtteplatsil on põnev ja kunagi ei tea, mis teda seal ees ootab. ”Sattusin kunagi juhuslikult filmis osalema ja see oli super ning pärast seda jäi pisik sisse ja tahtsin kogu aeg veel ja veel.”

Toomas Aria kohtumaja külalisena filmis “Tõde ja õigus”.

Ka piloodiks õppival Martin Ruisol ei ole läinud teisiti. Pärast esimest korda kõrvaltegelasena kaasa löömist mängufilmis “Luuraja ja luuletaja”, kus teda sai näha kaitsepolitseiniku rollis, ei ole Ruiso suutnud hoida võtteplatsist eemale. “2016. aastast alates olen kaasa teinud peaaegu et 40 teleprojektis,” ütleb Ruiso Diktorile.

Motivaatoriks on tähelepanu

Selle aja jooksul on saanud teda näha seriaalis “Köök” restoranikülastajana, “Siberi võmmis” kriminaalina ja mängufilmis “Roheline kass” vangina. “Olen juba väiksest peale olnud selline, kellele meeldib tähelepanu ja meeldib olla melu sees,” ütleb Ruiso.

Martin Ruiso koos Jan Uuspõllu ja naistega seriaalis “Takso.”

Ruiso on saanud ka ebameeldiva rolli pärast hiljem naabrinaistelt põlastavaid pilke. “Pidin mängima seriaalis “Suletud uste taga” värdjast joodikut, kes peksab oma naist. Võte nägi välja selline, et naine jookseb karjudes majade vahel ja mina ajan teda taga, kuid see kõik toimus hoovis, kus ka päriselt elasin ja “naabrivalve” tädid saatsid mulle hiljem väga hävitavaid pilke. Õnneks kolisin sealt varsti ära,” sõnab Ruiso.

Martin Ruiso Edgar Savisaarest vändatud seriaalis mängimas taaskord kaitsepolitseinikku, kes arreteeris Savisaare. Pildil koos liba-Savisaarega.

Mitte ainult musklimees

Eraelus treenerina töötaval Marko Toomingal on kehastatavad tegelaskujud tänu tugevale kehaehitusele võrdlemisi sarnased, sest erinevates teleprojektides peab näitama alatasa musklit või jõudu. Seetõttu on ta tuttav reklaamist Super, kus pidi madistama näitleja Ago Andersongia, või STV reklaamis, kus ajab Beebilõusta taga.

Siiski tunnistab üle 20 teleprojektis kaasa löönud Tooming, et enim naudib ta keerulisi ja sõnalisi rolle. “Nüüd tahan rohkem pildil olla, kui lihtsalt taustal. Kui otsitakse niisama massi inimesi, siis ei köida need mind enam. Tekstilised osad on suuremaks väljakutseks ja tekitavad rohkem adrenaliini.”

Kõige suuremaks rolliks peab Tooming töll Karmo mängimist “Padjaklubi“ stseenis, kus pidi baaris ligi ajama Grete Kleinile. “Seal oli väga palju teksti ja see on mulle osalemistest ka kõige rohkem meeldinud.

“Ines Aru: ära kunagi näitle”

“Palusin selle tarvis isegi Ines Arult audientsi. Harjutasime kaks tundi ning ta üritas seletada, mida on vaja, et roll usutav ja hästi välja tuleks. Usun, et sellest on olnud mulle väga palju kasu. Inese peamine nõuanne oli: ära kunagi näitle,” meenutab Tooming.

Pille Trolla on samuti üks nendest, keda on saanud näha nii seriaalis “Kättemaksukontor”, “Siberi võmm” kui ka “Suletud uste taga”. Enim on ta kaasa teinud hoopis reklaamides, mida on tema arvel kokku juba 20. “Kuid olen taustanäitlejana kaasa teinud ka filmides “Polaarpoiss”, “Seltsimees laps”, “Igitee”, “Tõde ja õigus”, “Klassikokkutulek 1”, “Maria lapsed”, mis alles linastub Soomes 2019. aastal,” loetleb Trolla.

Pille Trolla Rimi reklaamis.
Pille Trolla ekstrana heina tegemas filmis “Igitee”.
Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.