Eesti

Eestis käivitati uus spordiülekannete portaal, kus suurem osa sisust on veel praegu tasuta

Tasuta on suurem osa sisust, kuid mitte kõik, ja ainult aasta lõpuni.Foto: Raul Mee/Postimees/Scanpix

Levira käivitas täna portaali sport.television.ee, mis pakub spordisõbrale sisu nii Eestist kui ka kaugemalt.

Portaal keskendub esialgu pallimängudele ning edaspidi on kavas spordialade valikut laiendada. Uus keskkond võimaldab esmakordselt jälgida reaalajas Eesti pallimängude meeste esiliigasid, naiste- ja noorteliigasid.

Alates 2019. aastast on Levira arendanud täisautomaatsete, tehisintellektil (AI) töötavate kaamerate võrgustikku, mis tänaseks hõlmab 20 spordisaali üle Eesti ja võimaldab otse edastada videopilti nii TV-ekraanil kui ka veebibrauseris.

Osa sisust on tasuta, kuid mitte kõik

Esialgu saab portaalis vaadata VTB liigas mängiva BC Kalev/Cramo kohtumisi ja Saku I liiga mänge, kuid ettevõte kavatseb edaspidi portaali lisada mitmeid erinevaid spordialasid, sealhulgas noorteklassi võistlusi.

Enamik portaali sisust on aasta lõpuni tasuta kättesaadav. VTB mängude puhul rakendub oktoobris dünaamiline hinnastamine pileti maksumusega vahemikus 2 kuni 5,50 eurot, sõltuvalt piletiostu hetkest.

“Pileti eest garanteeritakse tipptasemel pilt, eestikeelsed kommentaatorid ning kaetakse tehnilise teostuse ja ülekandeõiguste kulud. Laekunud tulu leiab tee tagasi ka sporti, kuna VTB mängude piletimüügitulust  laekub märkimisväärne osa BC Kalev/Cramole,” ütles Levira meediateenuste müügijuht Edgar Põhjamets..

“Koostöö Levira spordiportaaliga on BC Kalev/Cramo jaoks sellel hooajal väga oluline, kuna nii saame viia oma VTB Ühisliiga mängud võimalikult paljude huvilisteni,” rääkis BC Kalev/Cramo manager Ramo Kask

“Koostöös Leviraga oleme leidnud lahenduse n-ö virtuaaltribüüni näol, mis arvestades tänaseid kodumängude publiku piiranguid, annab Klubile võimaluse jäämata saanud piletitulu mingil määral tagasi teenida. Kindlasti on see lahendus kõigile huvilistele algselt uus, kuna varem ei ole pidanud VTB Ühisliiga ülekannete eest tasuma.”

Esimest VTB liiga mängu sport.television.ee keskkonnas saab vaadata pühapäeval, 11. oktoobril, mil BC Kalev/Cramo kohtub Krasnodaris Lokomotiv-Kubaniga.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.