Eestis loodi lauamäng autorallifännidele, mis paneb proovile, kui palju sa WRC-st tegelikult tead

Mängu autor on 17-aastane koolipoiss Henri Ääremaa.Foto: Henri Ääremaa

Sügisel Viimsi keskkooli 11. klassis õpinguid jätkav 17-aastane Henri Ääremaa sai valmis teadmistepõhise lauamängu “Autoralli ümber maailma”.

Komplektis on kokku 361 mängukaarti, millest 237 on ralliteemalised küsimuskaardid, 112 maade küsimuskaardid ja 12 tiimide ning sõitjate kaardid. Korraga saab osaleda kuni neli mängijat ja üks mäng kestab ca 30 minutit.

Eesmärgiks on koguda kolme ralli läbimisega maksimaalne arv punkte. Kõik mängijad “sõidavad” läbi kolm enda poolt valitud rallit. Igal rallil osaleb samaaegselt erinev tiim (punane/sinine/roheline/lilla) ühe oma sõitjaga. Iga sõitja tohib osaleda ainult ühe korra. Mängu lõppedes peab olema iga sõitja sõitnud ühe korra ühte rallit.

Oma käigu alguses mängija valib, kas ta võtab küsimuse WRC küsimuste pakist või geograafia pakist. Küsimusekaardi võtab pakist mängijast, mängukorras järgnev mängija ja loeb kaardil oleva küsimuse mängijale ette. Õige vastuse korral liigub mängija edasi, vale vastuse korral tagasi, vastavalt sõitja kaardil olevale numbrile. Juhul, kui vastus on ebatäpne või tekitab arutelu, siis küsimuse küsija otsustab kas lugeda vastus õigeks või mitte. Samuti võib küsija anda ka vihjeid oma äranägemisel.

Tänakul ja Järveojal juba mäng olemas

“Mängu sünni juures said kokku kaks poolt – koolis oli vaja teha loovtöö ja ma ise olen päris suur ralli ja ralliajaloo fänn, aga samas ka geograafiahuviline,” rääkis autor. Esimese hooga tootis noormees 10 mängukomplekti, millest kaks said kingituseks autori iidolid Ott Tänak ja Martin Järveoja. “Ülejäänud eksemplarid said sõprade seas kohe popiks ja nii mõtlesingi, et eestlaste suurt rallihuvi arvestades võib mäng veel paljudele meeldida,” selgitas Ääremaa lauamängu arengulugu. 

Henri Ääremaa sõnul tekkis korraks ka lootus, et algselt põhikoolis loovülesandena valminud mäng õnnestub saada ka WRC ametlike fännitoodete nimekirja, kuid see plaan jäi kahjuks siiski katki.

“Seetõttu ei ole ma lauamängu praeguses uuendatud ja kaasajastatud versioonis kasutanud WRC sümboolikat ega sõitjate fotosid. Samas pinge sellest ei vähene ja seda ma luban, et rallisõbra jaoks on äratundmist ja mängurõõmu kõvasti,” on autor tulemusega rahul.

“Tegelikult võivad selles mängus nii-öelda kiiresti võidu suunas kihutada ka need, kel rallist algteadmisi ei ole – mängija saab ise valida küsimuse tüübi ning valikus on ka omajagu otseselt ralliga mitte seotud küsimusi,” räägib autor, kelle sõnul eeldavad umbes kaks kolmandikku küsimusi ralli- ja üks kolmandik geograafiateadmisi.

Mängu saad osta siit või Alexela Tikupoisi tanklast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.