Eesti

Eestis toimuval UEFA superkarika mängul tehakse ajalugu, kuid selleks tuleb sul oma taskuraadio kaasa võtta

Foto: Dmitri Kotjuh/Jarva Teataja/Scanpix

Homme Lilleküla staadionil aset leidval UEFA superkarika mänful tehakse ajalugu, sest esimest korda Eestis antakse ka nägemispuudega mängu nautijatele läbi kirjeldustõlke võimalus mängust osa saada. Selleks palub UEFA aga platsile kaasa võtta taskuraadio.

Mängu ajaks luuakse lilleküla staadionile kaks pisikest FM raadiojaama, mis levivad väljakul ning väljaku ümbruses. Sageduselt 105,3 MHz kuuleb eestikeelset kirjeldustõlget, mida loob spetsiaalse koolituse saanud näitleja Mihkel Tikerpalu ning sageduselt 95,9 kuuleb ingliskeelset kirjeldustõlget, mida viivad läbi kaks Briti kirjeldustõlki.

Selleks, et kirjeldustõlget kuulata, tuleb igal soovijal kaasa võtta oma FM vastuvõtja, olgu see siis taskuraadio või FM funktsiooniga telefoni kujul, vastuvõtjaid UEFA ise vaatajatele ei jaga.

Eesti Jalgpalli Liidu puuetega inimeste koordinaatori Katrin Maiveli sõnul on osade inimeste seas tekkinud arusaam, et kirjeldustõlget võib kuulda kus iganes. Kahjuks täna see nii ei ole, ajutised sagedused levivad siiski vaid Lilleküla staadionil ning selle lähemas ümbruses.

Homme aset leidev kirjeldustõlge on spetsiaalne viis mängu kommenteerimiseks, kus kirjeldustõlk keskendub tavalisest enam mängu visuaalsele küljele, kirjeldades mängijate liikumist, paiknemist ning platsil toimuvat.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.