Eesti

Eestlanna vaatas Netflixi filmi ja loobus hoobilt 100 ebavajalikust asjast

Dokumentaal minimalismist pani eestlanna oma elu ümber korraldama.Foto: kuvatõmmis

Deivi Bugajevi elu muutus täielikult pärast Netflixi dokumentaali “Minimalism: A Documentary About the Important Things” vaatamist, mis kutsub üles loobuma kõigest, mis ei paku õnne. Ta kirjutab Facebookis, et loobus filmi mõjul päevaga lausa 100 ebavajalikust asjast.

Valetame endale, et vajame kasutuid asju

Deivi kogemusega suudavad tõenäoliselt paljud samastuda. Ta kirjutab, et valdavat osa riidepuule riputatud riietest on ta kandnud kas korra-paar või lausa mitte ühtegi korda.

“Iga kord vaatan neid asju mõttega, et nüüd annaks ära või müüks ära,” selgitab Deivi. “Aga võitu on saanud alati naiselik valetamine iseendale. Kõva häälega kinnitan ma alati kapi ees, et “varsti kannan” ja niimoodi kannan ma enamikke asju juba mitu aastat.”

Kuid Deivi elus muutus kõik siis kui ta vaatas filmi “Minimalism”, mis räägib üleliigsetest asjadest vabanemisest ja enese ümbritsemisest esemetega, mis õnnetunnet tekitavad.

Kappi tekkis kohe palju rohkem ruumi juurde.Foto: Deivi Bugajev

“Filmis räägiti võistlusest nimega “333”, ehk siis võistlusest, kus 3 kuu jooksul kasutad ainult 33 asja. Sinna hulka kuuluvad ehted, sallid ja jakid ka,” selgitab Deivi filmist õpitud meetodit. “Mina aga ei hakanud isegi katsetama seda asja 3 kuud, vaid tegin koheselt sellise tuulutuse, et mul jäi kappi kokku 40 asja.”

Kappi alles jäänud 40 eseme hulka kuuluvad ka ehted, sallid, kindad, jalanõud ning kevadel ja sügisel kandmiseks mõeldud üleriided. Talveriideid ja jalanõusid Deivi selle numbri sisse mahutada ei suutnud, aga arvab ka, et polekski pidanud.

Vabanes päevaga ligi 100 asjast

Deivi kirjutab, et nüüd kui ta kapi avab, siis valdab säärane õnnetunne, mida ta ei ole juba ammu tundnud.

“Ma vabanesin ainuüksi tänase päevaga ligi 100 asjast,” kirjutab ta. “Enamuses siis riietest ja sinna hulka kuulub ka lapseriideid. Õnneks neid oli üsna vähe, arvestades minu asjade hulka.”

Samas tunnistab Deivi, et suurem muutus on alles ees ja ta kavatseb loobuda kõigist asjadest, mis talle õnne ei paku ja niisama kodus tolmu koguvad.

“Usun, et varsti saab ehk mõne kapigi ära anda või maha müüa,” arvab ta. “Tegelikkuses võikski ju elada nii, et kui tekib vajadus peidupaikade jaoks, siis peaks pigem asjadest vabanema, mitte uusi peidukaid soetama.”

Filmi “Minimalism: A Documentary About the Important Things” soovitab Deivi kindlasti kõigil vaadata, et õppida samuti tundma rõõmu vähesest.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.