Eesti

Elisa vastab Kanal 2 süüdistustele: tänu koostööle ERR-iga saab maksumaksja uue seriaali odavamalt

Elisa ja ERR-i koostöös valmib uus alternatiivajalooline seriaal "Üle noatera".Foto: Elisa Facebooki konto kuvatõmmis

Eile väitis Kanal 2 programmijuht Kaspar Kaljas, et Elisa ja ERR-i koostöö seriaali “Üle noatera” loomisel on küsitav, kuna selle käigus toetavad maksumaksjad Elisa kui erafirma programmi ja kasumit. Elisa Kaljase väidetega nõus ei ole ja arvab, et koostöö tõttu jõuab kvaliteetne sari maksumaksjani hoopis odavamalt.

Augustis jõuab Elisa Elamuse klientideni fiktiivajalooline originaalseriaal “Üle noatera”, mis on toodetud koostöös ERR-iga. Seriaal peaks suve lõpus jõudma Elisa klientideni ning hiljem ka ETV-sse.

“Olukorda lihtsustades ostab Elisa programmi esmanäitamiseõigused orienteeruvalt 30-protsendilise kuluga ja kanalile jääb teine näitamisõigus orienteeruvalt 70-protsendilise kuluga,” selgitas Kaspar Kaljas BNS-ile. “Teisisõnu on Elisa saanud 70-protsendilise riigiraha toetusega enesele programmi, mille soetamiseks tal endal jõudu poleks jagunud. Meie maksumaksjana oleme sisuliselt toetamas erafirma programmi ja võimalikku kasumit.”

Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder ei ole Kaljase sõnadega nõus. “Elisa ja ERR-i koostöö näol on tegemist võrdsetel alustel kaastootmisega, mille tulemusel saab maksumaksja kvaliteetse telesarja odavamalt,” väidab Teder Diktorile.

“Kanal 2 väide 30/70 panustamisest ei vasta tõele, samuti jutt esmanäitamise õiguse ostmisest,” jätkab Teder. “Elisa ja Rahvusringhääling on nii sarja arenduses kui tootmises võrdväärsed partnerid. Taoline mudel on levinud kogu maailmas, näideteks võib tuua nii BBC ja Netflixi, kui ka meie emafirma ja Soome rahvusringhäälingu koostööd.”

Sarnasel arvamusel on ka ETV peatoimetaja Marje Tõemäe, kes selgitas BNS-ile, et ETV on projekti kaastootja, mis tähendab, et nii idee arendus kui ka sarja tootmine toimuvad Elisaga koostöös.

“Ehk see on nii sisuline kui tootmispõhine koostöö, milles mõlemal poolel on rahaline panus. Elisa saab esimese näitamisakna oma platvormil ja ETV ekraanile tuleb sari ajalise nihkega veel käesoleval aastal,” selgitas Tõemäe BNS-ile.

“Üle noatera” on Elisa ja ERR-i koostöös valmiv alternatiivajalooline seriaal, mis võtab luubi alla erinevad sündmused Eesti ajaloos ja küsib, mis oleks võinud juhtuda, kui asjad oleksid läinud teisiti. Tegu on Rasmus Kagge seriaaliga, mille konsultandiks on Toomas Sildam. Esimesse hooaega, mis jõuab eetrisse augustis, on plaanitud 6 episoodi.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses