Eesti

Ennustusportaal pakub, kes võidab Eurovisiooni ja millisele kohale tuleb Eesti

Kuidas läheb Eestil Eurovisioonil sinu arvates?Foto: RTVE.es

Täna õhtul aset leidva Eurovisiooni lauluvõistluse finaali suurimaks favoriidiks on Betsafe’i ennustusportaali analüütikute sõnul Holland. Eesti esitus jõuab suure tõenäosusega 20 parima hulka.

Analüütiku Ivan Špoli sõnul on Hollandi favoriidistaatus peale poolfinaale veelgi enam kinnistunud. „Tõenäosus, et tänavuse Eurovisiooni võidab Duncan Laurence looga “Arcade” on meie hinnangul ülitugev 45 protsenti,“ ütles Špol ning toob võrdluseks, et teisele kohale ennustatava Austraalia tõenäosus lauluvõistlus võita on ligikaudu 12%.

Kolmandale astmele tõuseb analüütikute arvates ajaloo kõige esimese Eurovisiooni lauluvõistluse korraldanud ja ka võitnud Šveits, kes on tänavu võistlustules looga “She Got Me”. Šveitsi võidukoefitsiendiks on finaali toimumise eel 12,00.

Neljandale ja viiendale kohale pretendeerivad Betsafe’i ennustusportaalis Rootsi ja Venemaa. “Rootsi loole “Too Late for Love” ennustati enne poolfinaale pigem esikümne teise poole kohta, kuid Venemaa võistluslugu “Scream” oli ühel hetkel Hollandi kõrval isegi võistluse favoriit,” ütles Špol. Praegu on mõlema riigi võidukoefitsiendiks 15,00 ning –tõenäosuseks seega ligikaudu 6%.

Eesti esindajale Victore Crone’le ennustab kihlveokontor Eurovisiooni finaalis 19. kohta. Meie võistlusloo “Storm” koefitsiendiks on täpselt 100,00, mis tähendab, et Eesti korraldab 2020. aasta lauluvõistlust 1% tõenäosusega. Betsafe’i analüütiku sõnul saime poolfinaalis näha, kuidas tehnikas ja närvides ei saa kunagi 100% kindel olla, kuid ka ajalugu on korduvalt näidanud, et sellise live-show ajal, kus rahvas valib võitja, peab olema valmis üllatusteks.

Eurovisioon on andnud võimaluse taaskord särada ka Marko Reikopi ajatul huumorimeelel. Vaata siit, millised olid tema parimad killud esimeses ja teises poolfinaalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.