Eesti

ERR käis “Eesti Laulu” korraldamiseks raha kauplemas Taavi Aasalt

Birgit Õigemeel ja Tanja Mihhailova "Eesti Laulu" esimeses poolfinaalis.Foto: "Eesti Laulu" Facebooki konto kuvatõmmis

Tallinna linnavalitus kinnitab, et ERRi esindajad on kohtunud Taavi Aasaga, et arutada “Eesti Laulu” finaalsaate tootmise võimalikku rahalist toetamist.

Hetkel on Tallinna TV ja ERRi koostöö “Eesti Lauluga” olnud veel mitterahaline, kuid pärast poolfinaale kavatsetakse sellest rääkida. Kahe telekanali vahel veel koostöölepingut sõlmitud ei ole.

Täna kirjutas “Õhtuleht”, et Tallinna TV toetab ERRi “Eesti Laulu” produktsiooniga. ERRi elamussaadete toimetuse juhi Karmel Killandi sõnul on igati loogiline, et Tallinna linn ja Eesti riik toetavad pika ajalooga ja eestlaste seas populaarse “Eesti Laulu” elluviimist.

“Ma ei näe põhjust, miks linn ja riik ei võiks seljad kokku panna ja toota oma sisu lisaks sellele, mis meile eetrisse ei mahu,” selgitas Killandi.

Hetkel näib Tallinna kahe meediakanali vaheline koostöö piirduvat sellega, et Tallinna TVl on lubatud “Eesti Laulu” poolfinaalides filmitud materjale oma kanalil näidata. Tallinna TV juhatuse liime Revo Raudjärve sõnul tehti eilsest poolfinaalis 6-minutiline reportaaž, milles kasutati ka ERRi materjale ja mida saab täna õhtul näha Tallinna TVs.

Mis saab koostööst pärast poolfinaale, selles ei ole veel kokkuleppele jõutud. Välistatud ei ole, et Tallinna TV toetab “Eesti Laulu” finaali rahaliselt.

“Rahaliselt me veel ei toetanud otseselt. Kas me seda tulevikus teeme, pole veel selge,” seletab Raudjärv. “Kui poolfinaalid ära teeme, siis istume maha ja hakkame mõtlema, mis finaaliga saab.”

Karmel Killandi näeb ERRi ja Tallinna TV koostööd väga positiivses valguses.
Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia/Scanpix

Ka Karmel Killandi kinnitas Diktorile, et Tallinna TVst võib tulevikus saada “Eesti Laulu” rahaline toetaja.

Siiski, olenemata sellest, et poolfinaalides tehakse juba koostööd, ei ole Tallinna TV ja ERR omavahel veel lepinguid sõlminud. Igasugune ühistegevus toimib täielikult käepigistuse alusel. Asjaosalised ise selles probleemi ei näe.

“Me usaldame linnapea lubadusi. Kui mees midagi ütleb, siis mehe sõna maksab,” väidab Killandi. “See on aus mäng.”

Ka Tallinna linnapea Taavi Aasa nõunik Priit Simson kinnitab, et Taavi Aas on kohtunud ERRi esindajatega. “On selline kohtumine olnud küll,” ütleb Simson Diktorile. “Ma nägin selle kohtumise algust, aga ise juures ei viibinud.”

Revo Randjärve sõnul on edasist koostööd juba arutatud ja pikem koostööleping on tegelikult pooleli. “Praegu on veel vara rääkida, lepingut veel pole, aga pidepunktid on juba olemas,” selgitab ta.

“Eesti Laulu” esimene poolfinaal toimus eile, kaheteistkümnest artistist pääses finaali edasi kuus. Teine poolfinaal toimub homme algusega kell 19:00. Esmakordselt toimuvad poolfinaalid otse-eetris ja Tartus ning uue formaadiga on kaasa tulnud ka veidraid viperusi.

“Eesti Laulu” finaal leiab aset 16. veebruaril Saku Suurhallis

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.