Eesti

ETV2 toob inimõiguste kuu raames ekraanile neli auhinnatud dokumentaalfilmi

ETV2 viib oktoobris televaataja laia maailma.Foto: ETV/Poevargad

Juba viiendat aastat tähistab ETV2 inimõiguste kuud filmiprogrammiga. Oktoobri teisipäevadel jõuab vaatajate ette neli auhinnatud dokumentaalfilmi, tänane avafilm “Üle noatera” viib rindereporterite karmi maailma.

Tänavune ETV2 inimõiguste kuu filmivalik pakub erakordseid elusaatuseid, sõjakoledust kõrvuti inimlikkusega, kaotuseid ja keerulisi lahinguid. Eriprogramm linastub ETV2 ekraanil teisipäeviti kell 21.30, filmidele eelnevad sissejuhatused kohalikelt ekspertidelt.

Inimõiguste kuu avafilm, mitmetel festivalidel esile tõstetud “Üle noatera” avab üheaegselt Süüria sõjakoledusi ja inimesi, kes ohtudele vaatamata on valmis oma elu hinnaga seal toimuvat maailmale vahendama. Veebruaris 2012 ületavad kaks ajakirjanikku salaja Süüria piiri, et kajastada tsiviilelanike massilist tapmist Homsi linnas.

Foto: ETV/Üle noatera

Need on tunnustatud ameerika sõjakorrespondent Marie Colvin ja briti kaameramees Paul Conroy, edukas tandem sõjakollete ja Araabia kevade sündmuste kajastamisel. Vaid üks neist pääseb eluga. Filmi juhatab sisse Süüria ja inimõiguste ekspert, endine ajakirjanik Maris Sander.

Inimõiguste kuu filmiprogrammi raames linastuvad ETV2 ekraanil veel omanäoline dokfilm pagulasteematikast Näljaste vaimude saar” (ETV2s teisipäeval, 15. oktoobril), pinev portreefilm Demineerija” tuhandeid elusid päästnud demineerijast Fakhirist (ETV2s teisipäeval, 22. oktoobril) ja Taani peresse adopteeritud Etioopia neiu juurte juurde naasmist jälgiv Amy tahe” (ETV2s teisipäeval, 29. oktoobril).

Filmidele eelnevad kommentaarid Politsei- ja Piirivalveameti vanemkorrakaitseametnikult Pärtel Preinvaltsilt, Päästeameti demineerimiskeskuse planeerimis- ja valmisolekutalituse eksperdilt Kalvar Tammiselt ja Eesti Inimõiguste Keskuse tegevjuhilt Kari Käsperilt.

Foto: ETV/Demineerija

ETV2 oktoobri filmiprogrammis leidub teisigi pärleid lisaks inimõiguste kuule. Filmigurmaanidele mõeldes toob ETV2 juba sel kolmapäeval, 9. oktoobril ekraanile möödunud aastal Cannes’is peapreemia pälvinud mängufilmi Poevargad”.  Režisöör Hirokazu Koreeda mängufilm jälgib Tokyo äärelinnas elavat pere, kes äraelamiseks toimetavad kaalutletud poevarastena.

Kui pere võtab ühel päeval oma hoole alla kodutu tüdruku ning selgub, et teda avalikult taga otsitakse, käivitub ootamatu sündmuste ahel, mis uinutavalt alanud loosse äkilised pöörded toob. Mängufilm oli nomineeritud ka võõrkeelse filmi Oscarile, Kuldsele Gloobusele, BAFTA-le ja pälvinud tunnustuse paljudel rahvusvahelistel festivalidel.

Inimõiguste kuu filmid linastuvad ETV2s teisipäeviti kell 21.30, mängufilm “Poevargad” on ETV2 ekraanil kolmapäeval kell 21.30.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses