Eesti

Juba täna saab ETV uues tõsielusarjas näha, kui hästi saavad omavahel läbi feminist, nats ja moslem

Kui kinno minna ei saa, siis tuleb olukord lahendada teisiti.

Täna, 9. septembril, jõuab kell 20:00 ETV ekraanile Ken Saani uus tõsielusari “Üle parda”.  Eelmise aasta lõpus kergitas Saan Diktorile saladuseloori ja rääkis tormilisest merereisist metsiku seltskonnaga lähemalt.

Filmimees Ken Saan pani 2018. aasta sügisel pisikesse purjeka peale kokku feminist Sanna, natsist Knut-Thori, moslem Steni, drag queenist Joosepi, Sillamäelt pärit venelane Oleg ja ebamääraste poliitiliste vaadetega Mati. See ei ole anekdoot, kuigi kõlab väga selle sarnaselt.

Tegemist on hoopis uue tõsielusarjaga “Üle parda” osalistega, kes seilasid selleks jahiga paar nädalat mööda Vahemerd. “Tegemist on justkui meie riigi mudeliga ja nagu ühiskonnaski peavad inimesed ühte köit tõmbama, et laev või riik edasi liiguks ning karidele ei põrutaks,” ütles Saan Diktorile.

Keegi ei hoia ennast tagasi

See ei ole olnud mingisugune puhkusereis, vaid liikmed pidid toimima ühtse meeskonnana ja hakkama saama kõigi meresõiduga seotud töödega: tegema süüa, koristama ja hiivama purjed. Selleks, et jaht karile ei sõidaks, hoidis neil pilku peal paberitega kapten.

Saani sõnul ei olnud palju vaja, et laeval asjad juhtuma hakkaksid. “Eestlaste värk on, et kui oled olnud juba viis päeva koos, siis ei hoita end enam tagasi.”

Paljud kahetsevad öeldut tänaseks

Näha saab saates kõigi jutuajamisi ja eriarvamuste klaarimisi. “Praegu nad kindlasti kahetsevad enda tegusid ja ütlemisi, kuid nüüd see on kõigil lindil ja enam ei ole midagi teha.”

Kuigi situatsioonid ei olnud lavastatud, siis andis Saan siiski vahel olukordadele väikese lükke. “Panin näiteks laevamasti vikerkaare värvi lipu.” Rohkem ei olnudki vaja, et asjad kilukarbis, kus oldi koos ööpäev läbi, põnevaks läheksid.

“Üle parda” jõuab ETV ekraanile tuleva aasta alguses.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.