Hindame Eurovisiooni 1. poolfinaali lugusid 10 Marko Reikopi skaalal

Jagame eilsetele eurolugudele reikopeid.Foto: eurovision.tv/Mihkel Maripuu/PM/Scanpix

Lõpuks ometi on käes aasta kõige imelisem nädal, mida mitukümmend miljonit televaatajat ja veel rohkem netikommentaatoreid kaks aastat ootama on pidanud – Eurovisiooni lauluvõistlus!

Kuna Eurovisioon ilma Marko Reikopita on nagu verivorst ilma pohlamoosita või Jõekalda ilma Margnata, analüüsisime ning hindasime sarnaselt Eesti Laulule ka põhivõistluse poolfinaalides toimunut täiesti subjektiivselt skaalal 0–10 reikopit. 

Muide, Marko Reikopi mitteametliku fännilehena oleme kokku pannud ka valiku parimatest kildudest, mis Marko huulilt Eurovisiooni esimese poolfinaali ülekande ajal pudenesid.

  1. Leedu – The Roop – “Discoteque”

Esimesena üles astunud The Roopi selg teeb ilmselt põrgupiina, kuna nad kannavad kogu Leedu popmuusikat oma õlgadel.

Vaieldamatult parim leid riigi Eurovisiooni ajaloos tantsib segast tantsu ning on justkui pilguheit tulevikku — kui klubid taas lahti tehakse, näeme me tõenäoliselt samasugused välja.

Hinne: 8 reikopit

  1. Sloveenia – Ana Soklič – “Amen”

Sloveenlaste halleluujanaine laulab küll, et oleme kõik absoluutselt võrratud, ent tundub täpselt see tüpaaž, kes tegelikult usub, et 80 protsenti Eurovisiooni vaatajatest ja 95 protsenti osalenutest põleb piinarikkas põrgus.

Hinne: 3 reikopit, sest vähem ei julge anda

  1. Venemaa – Manizha – “Russian Woman”

Venemaa lubas üle üheksa aasta rahval ise oma esindaja valida, kuid lõpptulemus on ehe tõestus sellest, miks peaks tähtsad otsused jätma siiski Putini teha.

Manizha vuras mööda lava ringi nagu kaugjuhitav puldiauto ning räppis seejärel, et vene naised peaksid tugevad olema. Meie isiklikult küll ei taha teada, mis juhtuks, kui vene naised VEEL tugevamad oleks.

Hinne: 4 reikopit

  1. Rootsi – Tusse – “Voices”

Vaheklipis andis Marko teada, et Rootsi pala autorid on samad, kes Mans Zemerlow võidukal hitil, ent see iseenesest ei ole mingi näitaja.

Hinnanguliselt kirjutavad nad igale Eurovisioonile vähemalt seitse lugu ning olgem ausad, käesolev kuulub pigem nõrgemate soorituste hulka. 

Vaata ka: tunduvalt parem “Million Voices” — Polina Gagarina, 2015.

Hinne: 5 reikopit, sest Tusse tundub tore

  1. Austraalia – Montaigne – “Technicolour”

Montaigne oli sunnitud võistlusel osalema video vahendusel, mille kvaliteet meenutas rohkem Albaaniat kui Austraaliat.

Lugu ise oli ehe näide tänastest Z-generatsiooni lastest, kes, vikerkaarevärvilised juuksed peas, laulavad, et kõik on masendav. Sloveenia usklik naine oli ilmselt kõige peale, mis siin toimus, väga pahane.

Hinne: 2 reikopit laserite eest

  1. Põhja-Makedoonia – Vasil – “Here I Stand”

Eurovisiooni pole nii ammu toimunud, et Vasili esindatav riik on vahepeal nime vahetanud. Mis aga ei ole muutunud, on fakt, et iga võistlus vajab üht korralikku Disney muusikali stiilis lugu.

Kui prints Vasil oleks loo lõpus lendaval vaibal minema lennanud, oleksime temaga ilmselt ka finaalis kohtunud.

Hinne: 5 reikopit

  1. Iirimaa – Lesley Roy – “Maps” 

Iirlased on end sel aastal esindama valinud Vilja Savisaare ning tundub, et viimase kümnendi jooksul on nad teinud kõik endast võimaliku, et tiitel “Eurovisiooni edukaim riik” ometigi kellelegi teisele pärandada.

Loo lõpus üritas Lesley rahva sekka vist mängukaarti visata ning see trikk kukkus välja veel halvemini kui Jüri Pootsmanil, mida keegi võimalikuks ei pidanud. Video võiks saata Taylor Swiftile, et too mõistaks, et ka tema päevad on loetud.

Hinne: 4 reikopit

  1. Küpros – Elena Tsagrinou – “El Diablo”

Küpros on üks väheseid riike, kes saab igal aastal aru, kuhu nad tulnud on — Eurovisioon on täpselt see koht, kuhu kõik oma säästu Lady Gagad saata tuleb.

Aplaus ja lisareikopid ka selle eest, et saatanale oma hinge kinkimisest laulmine suutis konservatiivid veelgi rohkem närvi ajada.

Hinne: 7 reikopit

  1. Norra – TIX – “Fallen Angel”

Vaatad Norrat, aga tundub, nagu vaataks Soomet. TIXi lugu, stiliseering ja kogu kompott kokku on justkui Eurovisioon steroididel, kus kõik klišeed kolme minutisse ära on mahutatud.

“Fallen Angel” on täpselt see, mille puhul mitte keegi ei julge tunnistada, et neile tegelikult see natukene nagu ikka meeldib. 

Hinne: 7 reikopit

  1. Horvaatia – Albina – “Tick-Tock”

Horvaatia oli oma taustatümpsu maha viilinud Billie Eilishi “Bad Guy’st”, ent Marko leidis, et šnitti oli võetud hoopiski Neiokõsõ “Tiist”. Iseenesest vahet pole, sest rohkem me seda õnneks kuulama ei pea.

Hinne: 2 reikopit

  1. Belgia – Hooverphonic – “The Wrong Place”

Belgiat esindas bänd, kelle solist on väidetavalt vahetunud kuuel korral ning tundub, et lõpuks on laulma leitud Miley Cyruse ema, kes miskil põhjusel pidas oluliseks rõhutada, et keegi ei tohi tema Johnny Cashi T-särki kanda.

Loo põhisõnum andis teada, et keegi on sattunud valesse kohta, umbes nagu Hooverphonic Eurovisioonil. 

Hinne: 3 reikopit

  1. Iisrael – Eden Alene – “Set Me Free”

Mõnevõrd irooniliselt on lisaks Edenile ju veel päris suur rühm inimesi, kes Iisraelis “olen kui vangis, lase mind vabaks” tahaks laulda… Ent kuna poliitika Eurovisioonile ei sobi, räägime pigem nootidest.

Selles loos kõlas lauluvõistluse läbi aegade kõige kõrgem noot, mille peale Elina Nechayeva õnneks kiirelt Markole teada andis, et on nõus oma tiitlit tagasi võtma tulema. Kahjuks peale selle ühe noodi suurt midagi muud ei juhtunud.

Hinne: 4 reikopit

  1. Rumeenia – ROXEN – “Amnesia”

Tõesti amneesia, lugu sai läbi ja mitte midagi meelde ei jäänud. 

Hinne: 2 reikopit

  1. Aserbaidžaan – Efendi – “Mata Hari”

Vinge värk, moslemiriik Aserbaidžaani kohalik Ariana Grande laulmas, kui tore on olla prostituut. Lisaks maanduti Rotterdami vist isikliku naftaga, sest mäletame ju valusalt, kui kallis on Eurovisioonil eriefektide kasutamine.

Hinne: 7 reikopit

  1. Ukraina – Go_A – “Shum”

Kui Maarja Nuut teeks lahedaid asju, võiks ta olla Ukraina eurobänd. Kuigi lauldi kanepi külvamisest, tundub, et pigem on siin ikkagi muid aineid külvatud. Lugu ise on igal juhul vaieldamatu bänger.

Hinne: 8 reikopit

  1. Malta – Destiny – “Je Me Casse”

Väikese riigi suurt tüdrukut peetakse selle aasta üheks favoriidiks. Miks, jääb pisut selgusetuks, sest sama looga on Iisraeli Netta paremas kastmes juba korra Eurovisiooni võitnud.

Samas on tegemist korraliku eurobiidiga ning tantsurütmis mehi põrgusse saata on ju ka alati tore!

Hinne: 5 reikopit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.