Eesti

Hispaanias naljavideotega laineid lööv eestlanna: Eestis oleks ka naljakas, kui hääldada valesti nimesid nagu Pirita või Kaberneeme

Bianka Eelrand.Foto: Bianka Randelli Facebooki konto kuvatõmmis

Hispaanias elav ja töötava eestlanna Bianka Eelrand on sotsiaalmeediasse postitatud humoorikate klippidegakogunud nii palju tuntust, et jõudis hiljuti lausa Hispaania televisiooni.

Eelrand räägib Diktorile, et kavatseb videote tegemisega jätkata ja arvab, et eestlastele võiks kohalikus marinaadis peale minna täpselt samasugune huumor.

Bianka laadis 26. juulil TikToki üles video, kus loeb Madridi poole sõitvas autos inglise aktsendiga Hispaania kohanimesid. See klipp sai kiirest tohutult populaarseks nii Hispaanias kui ka teistes hispaaniakeelsetes riikides. Video jõudis lõpuks ka Twitterisse, kus seda on vaadatud pea miljon korda.

“Ma arvan, et neile pakub nalja see, et ma hääldan meelega väga valesti kohtade nimesid ja et nad ei tuleks selle pealegi, et kohanimesid on võimalik nii veidralt hääldada,” räägib Bianka.

“Eestis juhtuks sama, ma arvan, kui hääldada valesti nimesid nagu näiteks Pirita või Kaberneeme. Kindlasti tuli populaarsus mulle üllatusena, kuna teen lolle videoid alati ja ei osanud oodata, et nüüd järsku just see video kuulsaks saab.”

“Kindlasti kavatsen sellega jätkata,” kinnitab Eelrand. “Hetkel on mul plaanin ma läbi käia kogu Hispaania riigi, hääldades kõiki erinevaid maakondi.”

Bianka videod osutusid erinevates sotsiaalmeediakanalites nii populaarseteks, et ta kutsuti videosilla vahendusel ka populaarsesse telesaatesse Zapaendo.

“Minuga võeti ühendust läbi Twitteri ja küsiti et kas ma tahaks saatesse “otseühenduda””, räägib Bianka. “Seal küsiti, et millal, miks ja kuidas ma Hispaaniasse kolisin, kuidas see inglise aktsendi nali tekkis ja et kas kavatsen jätkata.”

Eelrand on Hispaanias elanud üle kümne aasta ja valdab kohalikku keelt hästi. “Ma hakkasin briti aktsenti järgi tegema juba teismelisena,” selgitas Eelrand. “Me tegime seda Eestis sõpradega lihtsalt nalja pärast ja nemad pidasid seda väga naljakaks.”

Aga kuidas siis Eestiga jääb? Kui Hispaanias on sellised videod kuum kaup, siis miks mitte hakata midagi sarnast ka Eesti kohanimedega tegema?

“Kindlasti, võin selle peale mõelda ja selle teoks teha, kui inimestel soovi on,” arvab Eelrand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.