Eesti

Intervjuu motosportlasest eestlannaga, kes teenib leiba Marveli kangelasena

Keity Meier on trialisõiduga tegelenud juba pikalt.Foto: Keity Meieri Facebooki konto kuvatõmmis

Võib ju tunduda, et Marveli kangelased elavad ainult raginal rekordeid murdvates kassahittides või koomiksite lehekülgedel, kuid tegelikult on üks neist pärit siitsamast, Eestist.

Keity Meier on Tapalt pärit trialisõitja. Samaaegselt on ta ka Nataša Romanoff ehk Must Lesk, keda kehastab hõbedasel ekraanil Scarlett Johansson. Kuid lavasõus Marvel Universe Live! teeb selle tuntud venelannast palgamõrtsuka kõige ohtlikumad trikid ära just Keity

Marvel Universe Live! on mööda maailma ringi tuuritav lavasõu, mis toob umbes tund ja 40 minutit kestva etteaste jooksul publiku ette enam kui 25 Marveli koomiksitest ja filmidest tuntud tegelast. Actionit on palju – võideldakse, kasutatakse pürotehnikat ja vuhisetakse kõrgel lae all üle publiku peade.

Siin tulebki mängu Keity. Laval on ta Musta Leske kehastava näitlejanna kaskadöörist dublant, kuid lisaks sellele on tal sõus täita ka teisi rolle ja kohustusi, mis hõlmavad motikatrikke, võitlemist ja palju muud. Keity sõnul on näitlejaid ja kaskadööre tiimis kokku 44, kuid kogu sõumeeskond on enam kui 110-liikmeline.

Allolev video annab aimu, millise mastaabiga etendus Marvel Universe Live! täpsemalt on. Enda ainulaadsest tööst räägib aga Keity pikemalt ise.

Mida Marvel Universe Live endast kujutab?

Tegemist on kaskadöörisõuga, kus omavahel madistavad erinevad Marveli kangelased. See koosneb paljudest erinevatest elementidest tuleteater, trikid mootorratastel, akrobaatika õhuakrobaatika, pürotehnika, õhulennud, mõõgavõitlus ja palju kaklust. Ühesõnagapalju!

Kuidas sina selle etendusega liitusid ja mida sa täpsemalt teed?

Ma olen motospordiga tegelenud viimased 9 aastat. Täpsemalt trialisõiduga. Olen osalenud Euroopa meistrivõistlustel ja maailmameistrivõistlustel. Trial on väga tehniline spordiala ja see on andnud mulle oskused ka teisi motospordi distsipliine harrastada.

Sõitjana on mul kaks rollipahalasest chitauri tulnukas ja Musta Lese dublant. Lisaks sellele olen ma ka floor chitauri osalen ilma rattata kaklus-stseenides. Ja siis on veel mõni väiksem roll.

See on päris lahe. Igal osatäital on vähemalt kaks rolli ja siin õpetatakse nii palju asju. Alguses oli meil 3-nädalane treeninglaager, kus õpetati põhilisi kaklusoskusi, turvalist kukkumist, näitlemist ja parkuuri. Viimase pooleteise kuuga olen omandanud päris palju uusi oskusi.

Kapten Ameerika versus… miski.Foto: Marvel Universe Live!

Kas su kaklus-stseenid hõlmavad ka motikaga sõitmist või meenutavad need pigem filmide võitlus-stseene, kus on palju hoope ja lööke?

Kaklusja sõitmis-stseenid on ikka eraldi. Meile õpetati kaklemise põhitõed treeninglaagris selgeks. Siis lisasime näitlemist, et löögid paistaks ohtlikud ja lõpuks lisasime karakteritööd.

Chitauri tulnukas on näiteks putukalaadne olend ja neil on kollektiivne aju (ing.k hive mind). Sellesse rolli sisse elamine on päris naljakas. Tuli enda mugavustsoonist välja astuda.

Sama on ka Musta Lese rolliga. See on isegi keerulisem, kuna chitaurina on mul mask, aga Lesena pole mul seda anonüümsust. Kõik žestid ja liigutused laval tuleb teha liialdatult, et see jõuaks ka inimesteni, kes istuvad näiteks kaugel rõdul.

Milline sinu tavaline tööpäev välja näeb

Tüüpiline tööpäev algab kell 9, siis meil on koosolek, kus antakse tagasisidet viimase etenduse kohta ja veel muud vajalikku informatsiooni. Seejärel teeme sooja, riietume ja sõu algab.

Töö hulk oleneb päevast. Nädalavahetustel teeme kaks-kolm sõud päevas. Kuigi need on päris intensiivsed, siis vahepeal on aega ka trenni teha ja tsikliga sõita. Suurem osa proovidest on nüüdseks tehtud, aga olenevalt vajadusest teeme neid endiselt ja harjutame kaklusstseene, et need püsiksid tasemel.

Lavakujunduse osas tagasihoidlikkust üles näidatud ei ole.Foto: Marvel Universe Live!

Motikaga sõitmine ja kaklemine tundub üsna ohtlik. Kui suur on oht vigastada saada?

Eks see on selline töö, kus vigastused võivad tekkida. Aga me oleme harjutanud pikalt ja viinud riskifaktori võimalikult väikseks. Lisaks on meil ka olemas plaan B, juhuks kui etenduse ajal tundub mingi kakluse või hüppe tegemine ebaturvaline.

Esinejate turvalisus on väga tähtis. Meil on ka oma treener-füsioterapeut, kes meie eest hoolitseb ja aitab vigastusi vältida või neid ravida.

Millistesse kohtadesse sa juba esinenud oled ja kuhu edasi minnakse?

Tuur alles algas, seni oleme reisinud mööda Inglismaad. Pärast seda läheme Pariisis ja sealt edasi Iirimaale ja Šotimaale. Peale seda tuleb Aafrika, Austraalia ja Aasia.

Lavale astuvad mitmed tuntud Marveli kangelased.Foto: Marvel Universe Live!
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.