Kaarel Nõmmik lapsepõlvest alguse saanud huvist: “Olen hull sarimõrvarite fänn.”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Facebooki kuvatõmmis

Koomik Kaarel Nõmmik tunnistab, et kuigi värske lapsevanemana ei ole vaba aega enam nii palju kui varem, siis mõne seriaali ja hobi jaoks ikka aega jätkub.

“Olen hull sarimõrvarite fänn. Kõlab halvasti, kuid olen lapsest saadik uurinud nende mõttemaailma kohta. See tume pool kuidagi huvitab mind, kuigi ma ei ole üldse vägivaldne inimene,” räägib Nõmmik Diktorile.

Seetõttu on üheks Nõmmiku lemmikseriaaliks Netflixi sari “Mindhunter”, mis uurib roimarite hingeelu lähemalt. “Mindhunter” on ka põhjus, miks Nõmmik lapsepõlve hobi vastu taas huvi on hakanud tundma. “See on supersari ja täielik šedööver. Seda soovitan kindlasti vaadata.”

“Olen tänu sellele sarjale taas sarimõrvarite lainele saanud ja õhtuti enne magama minemist igast podcaste kuulanud ja dokke vaadanud. Naine naerab, et jään sarimõrvarite lugude saatel kõrvaklapid peas magama,” kirjeldab Nõmmik. Nõmmiku unejuttudeks on podcastidest “Serial Killers”, “Generation Why” ja “Timesuck”.

Nõmmiku huvi sarimõrvarite vastu sai alguse, kui ta oli 11-aastane. “Lapsest peale on mind päriselu õudus tõmmanud. Sellised üleloomulikud asjad ei ole mind kunagi paelunud. Pigem päriselu horror ja inimeste psüühika. Raamatukogust leidsin ka kunagi sarimõrvarite kogumiku. Ema oli päris üllatunud, kui selle koju viisin, kuid hiljem ta vist harjus ära sellega.”

Kuigi intrigeerivaid mõrtsukaid on Nõmmiku sõnul omajagu, siis üheks närvekõditavamaks tegelaseks on tema arvates The Iceman, kellest on ka dokumentaal YouTube’s olemas (“The Iceman Confessions”).

”Teda ei peeta küll sarimõrvariks, kuid väga jõhker tüüp: tappis niisama enda lõbuks.”

Olles lähemalt uurinud tapjate elu kohta, siis peab Nõmmik üht populaarsemat trillerit “Voonakeste vaikimine” mõttetuks.

“Ma jälestan seda, sest see on lihtsalt nii halb. See on meelelahutuslikult okei, kuid realismiga ei ole seal mingit pistmist. Hannibal Lecter on kõige ebarealistlikum tegelane üldse. Üle mängitud ja enam vähem nagu Harry Potteri maailmast pärit,” põhjendab Nõmmik.

Nõmmik tunnistab, et tänaval julgeb ta endiselt käia, kuid inimesi näeb teise pilguga.

“Olen hakanud nägema inimesi, kes sarnanevad mõnele sarimõrvarile või näevad välja nagu nad võiksid olla.”

Kuid sarimõrtsukate tegelased ei ole ainukesed karakterid, mis Nõmmikule pinget pakuvad. Tema lemmikseriaalide hulka kuuluvad sarjad “The Wire” ja UK “The Office”, kuid esikoht kuulub Nõmmikul siiski sarjale “Sopranod”, mida ta on jõudnud üle vaadata juba vähemalt kolmel korral.

“Seal on koos kõik inimtüübid ja inimloomus on sellesse sarja lihtsalt nii hästi sisse kirjutatud. Vot see on usutav lugu. Sellega kujutan täpselt ette, et selline see mobsteride elu New Jerseys võibki olla.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.