Eesti

Kas märkasid: Victor Crone kasutas “Eesti Laulus” enneolematut teletrikki

Victor Crone'i lavašõu "Eesti Laulu" poolfinaalis oli teles midagi täiesti uut.Foto: kuvatõmmis

Eilses “Eesti Laulu” poolfinaalis asendus Tartu Ülikooli Spordihoone rootslase Victor Crone ümber mõneks hetkeks tormipilvedega. Tegu on visuaalse trikiga, mida pole otse-eetris varem mitte kunagi tehtud.

Diktori toimetuse uuris Crone eilse esituse videot põhjalikult. Momenti, mil otse-eetri vahetab välja salvestatud taustavideo on üsna keeruline tabada.

“Seda pole kunagi varem teles tehtud. Mõtlesime selle koos Stig Rästa, Victori ja Fred Kriegeriga välja,” selgitab režissöör Ove Musting. “Aga ma ei hakka praegu lahti seletama, kuidas me selle tegime. Las ta jääbki selliseks müstikaks.”

Ka Musting ise on üllatunud, et eriefekti lisamine otseülekandesse sujus nii valutult. “On suur ime, et see eetris välja tuli,” imestab ta.

Kaval visuaalne trikk

Olgu ära mainitud, et Victor Crone ei teinud eilses poolfinaalis sohki. Kui televaatajad nägid varasemalt ettevalmistatud videoklippi, siis laivis laulis Crone jätkuvalt ise edasi.

Alguses plaaniti lahenduse tarvis kasutada green screen’i, kuid lõpuks lahendati see arvuti abil. Klipp tormipilvede taustal laulvast Cronest filmiti varem valmis. Triki enneolematus seisneb aga selles, et ettesalvestatud video suudeti otse-eetris olevasse saatesse ära peita nii oskuslikult, et suurem osa vaatajaid ei pannud seda tähelegi.

Kui vaadata videot Crone eilsest etteastest, siis tasub klippi edasi kerida ajatähise 2 minuti ja 27 sekundi juurde. Sel hetkel ilmub ekraanile esimene varasemalt ettevalmistatud kaader.

See on Victor Crone’i etteaste esimene varasemalt ettevalmistatud video kaader.Foto: kuvatõmmis

Crone’it ümbritsevad kontuurid on natukene sakilised – see tähendab, tema kujutis on uuele taustale sisselõigatud. Lisaks, kui pidada silmas taustapublikut, kasvab ja kahaneb Crone salvestatud klipi vältel üsna ebainimlikes proportsioonides.

Kuid nagu mainitud, siis laivis laulis Crone ikka ise edasi ja laulu ette ei salvestatud. Korraldusmeeskonna kaval tehniline taiplikkus lõi olukorra, kus Crone hääl automaatselt ettesalvestatud klipiga sünkroniseeriti.

Eetriväliselt filmitud osa lõppeb siis, kui kaamera lakke suunatakse ja valgusti “ekraani pimestab”, et oleks võimalik sujuvalt tagasi otse-eetrisse üle minna.

Kaamera teeb trikke, et oleks võimalik märkamatult ettesalvestatud videost tagasi otse-eetrile üle minna.Foto: kuvatõmmis

Esimeses kaadris, kus Crone taas otse-eetrisse ilmub, seisab ta kitarriga mikrofoni taga. Tasub tähele panna, et eelmises võttes liikus ta alles ilma kitarrita mööda lava ringi, kuid asub nüüd vaataja jaoks äkitselt täiesti uues kohas.

Nüüd on Crone tagasi otse-eetris.Foto: kuvatõmmis

Kokkuvõttes on tegu muljetavaldava tulemusega. Otse-eetris olevasse saatesse efektide lisamine on keeruline ning suurem osa vaatajatest ei saanud aru, et neid visuaalselt “petetakse”. Müts maha videomeeskonna ees!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.