Eesti

Kas start-up või ettevõte? Eesti koomiksimeistrid on minister Kert Kingo sihikule võtnud

IT-ministri ettevõtmisi tögatakse uues koomiksis.

Eesti elust ja olust koomikseid loov AW Stuff on inspiratsiooni ammutanud IT-minister Kert Kingo missioonist leida üles piir start-upi ja ettevõtte vahel. Uues koomiksis pööratakse aga ministri küsimus pea peale.

Kui Kingot tahab teada, kuidas saab näiteks 10 aastat eksisteerinud ettevõte olla jätkuvalt start-up, siis AW Stuff küsib, mille jaoks on vaja üldse start-up olla? Oleks ju parem kohe täisväärtuslikuks ettevõtteks saada.

Sellele ja teistele rasketele küsimustele on vastus ÜKSSARVIKU filmis – ikka kinodes!

Posted by Ükssarvik on Teisipäev, 1. Oktoober 2019

Facebookist leiab kõnealuse koomiksi üles idufirmadest rääkiva Eesti filmi “Ükssarviku” leheküljelt. “Ükssarvik”, muide, on väga hea. Kes veel näinud ei ole, siis vutt-vutt kinno!

IT-minister Kert Kingo on otsustanud sel sügisel ette võtta idufirmanduse ja seal korra majja lüüa ning kindlaks määrata kui kaua üks ettevõte ikka võib olla start-up. See oli teemaks nädal tagasi eetrisse läinud telesaates “Laser”.

Kingo seisukohti kommenteerinud idufirmade juhid leidsid, et ministri sõnavõtt on tänuväärt materjal startup-komöödia “Ükssarvik” järjeks. Leiti ka, et idufirmanduse eraldi reguleerimisel ei ole suuremat mõtet.

Veel väitis Kingo “Laseris”, et riik plaanib hakata rahva raha eest tehisintellekti looma ja kinnitas, et tema keeleoskuse pärast ei ole vaja muret tunda.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses