Eesti

Katrin Lust tunnistab: “Võlaküttide” tulistamisstseen on tõesti lavastatud

Vaata "Pealtnägijat" kell 20:05

"Võlakütid" räägib võlgade sissenõudjatest Ants Päärust, Lembitu Kittist ja Nikolai Bleskovist.Foto: kuvatõmmis

Tänaõhtuses “Pealtnägijas” on Mihkel Kärmasel külas “Kuuuurija” ja “Võlaküttide” eestvedaja Katrin Lust. Eetrisse ei jõua aga seik, kus Lust tunnistab, et “Võlaküttide” avaosas nähtud märulistseen oli tõepoolest Ants Pääru tellimusel lavastatud.

Mõnda aega tagasi analüüsis Diktori toimetus “Võlaküttide” piloodis nähtavat tulistamisstseeni ja jõudis järeldusele, et see on suure tõenäosusega lavastatud. Toona ei kinnitanud seda Lust ega ka seriaali kangelane, võlakütt Ants Päär.

Diktori käsutuses on Mihkel Kärmase vestlus Lustiga, millest selgub, et kõnealuse märulistseeni kaasamine oli tõepoolest üks Ants Pääru nõudmistest.

Kärmas: “Aga räägime ühest sinu viimasest šedöövrist, näiteks, “Võlakütid” rääkis sellisest 90ndate aastate inkasso meestest, väga värvikatest kujudest, kes siis tuuseldasid mööda Eestit ringi ja ajasid igasuguseid võlgasid välja erinevatelt inimestelt. Seal osad lõigud on ju ka silmatorkavalt lavastatud?”

“Seal on üks lõik lavastatud, tulistamisstseen,” tunnistab Lust. “Ja, ma ei tea, kas sa tunned sellist kodanikku nagu härra Ants Päär. Et meil oli pikk läbirääkimine temaga selle saate teemal. Ja tema põhinõudmine oli see, et üks osa peab saama selline nagu ta soovib.”

Ants Päär, kelle nõudmisel lavastati “Võlaküttide” avaosas nähtav tulistamisstseen. Foto: ekraanitõmmis

“Ma ütlesin, et ma ei ole selle idee poolt,” jätkab Lust “Mulle ei meeldi relvad, tulistamine, vägivald tegelikult üldse mitte. Aga kuna see oli tema põhiline argument ja filmitud oli juba palju materjali, siis me tulime talle selles osas vastu.”

Katrin Lusti juhitud saade “Kuuuurija” kolis hiljuti TV3st üle Kanal 2te, kusjuures Lust teatas vangerdusest oma endisele tööandjale vaid neli päeva enne uue “Kuuuurija” hooaja eetrisse minekut.

Pikemat intervjuud Katrin Lustiga näeb täna õhtul kl 20.05 “Pealtnägijas” ETV-s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.