Eesti

Katrin Lusti ja Jüri Butšakovi debatt toimub, kuid ilma peaministrikandidaatideta

Lust ja Butšakov juhivad peaministrikandidaatide debatti, kus kandidaate kohal ei olegi.Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX, Montaaž: Ronald Liive

Tundub, et Kanal 2 ei lase ennast heidutada peaministrikandidaatide ühisest otsusest boikoteerida Katrin Lusti ja Jüri Butšakovi poolt juhitud debatti. Teledebatt siiski toimub, kuid huvitaval kombel ilma peaministrikandidaatideta.

Ei, päriselt! Telekavas on saate pealkirjaks märgitud “Peaministrikandidaatide debatt – kandidaatideta”.

Diktor uuris Kanal 2 programmijuhilt Kaspar Kaljaselt, mida debatt ilma kandidaatideta endast täpsemalt kujutab.

“Meie eesmärk on lahata Eesti elu puudutavaid küsimusi võtmes, mis on arusaadav kõigile Kanal 2 vaatajatele ja ei jää ainult elitaarseks politoloogiliseks mõlgutuseks,” selgitab Kaljas. “Selliseks valimisdebatiks võiksid Kanal 2 vaatajad valmis olla.”

Kaljase sõnul saab saade olema meeleolukas saade valimistest, kus sõna saavad inimesed, keda puudutab Eesti ja eesti inimeste tulevik.

“Saates käsitletakse erinevaid probleeme ja temaatikaid, mis käesolevatel valimistel on poliitikute poolt üles tõstetud ja koos saate külalistega saame anda neile hinnangu, kas teemad on eesti ühiskonnas olulised või mitte, kas lubadused on realistlikud või mitte, kas poliit-propagandal on ka sisu või käib võitlus ainult võimu üle ilma sisu omamata,” seletab Kaljas.

“Kas parteidel on eristuvad ideoloogiad ja väärtused ja kas need jõuavad ka valijateni? Kui suur kaal on ühel häälel ja kui oluline on iga inimese valimissedel ja millised on võimalused kui inimene ei soovi kellelegi häält anda, kuid soovib oma meelsust näidata,” jätkab Kaljas debatil lahatavate teemade kirjeldamist.

Kandidaatideta teledebati saatejuhtideks on Katrin Lust ja Jüri Butšakov. Saade läheb eetrisse kolmapäeva õhtul kell 21:30. Õhtu naelaks pürgimine saab olema keeruline, sest samal ajal näeb ETVs ka staažikat ja juba ennast tõestanud “Valimisstuudiot”, mida Andres Kuusk ja Vikerraadio saatejuht Mirko Ojakivi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.