Ken Saan ekstreemsest Kilimanjaro saate filmimisest: Ühel hetkel pidin operaatorilt kaamera üle võtma

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Mäe all asuvas Kilimanjaro rahvuspargis Foto: erakogu

“Alati on ju tore mingi põnev saateformaat välja mõelda, kuid sel korral unustasin ära ühe väga olulise asja: ma pean ise ka sinna 5895 meetri kõrgusele ronima!” Saan kirjeldab Diktorile, millise vaevaga filmiti ekstreemtingimustes saade “Kuni mägi meid lahutab”. 

Saade, mis paberil nägi väga kena välja, osutus tegelikkuses uskumatult suureks katsumuseks.

Saani sõnul ei ole Kilimanjaro tippu ronimise puhul tegu küll alpinismiga, kuid tänu tugevale tuulele, libedale pinnasele ja aina hõredamaks muutuvale õhule, on see katsumus igal juhul. Ja mitte ainult saates osalejatele, vaid ka võttemeeskonnale.

Lisaks Saanile ronisid mäkke veel operaator Veiko Taluste ja toimetaja Anne Mäns. “Kõik hakkasime lõpus ära kukkuma. Alguses oli muidugi lihtsam, kuid lõpuks ei saanud enam väga aru, kus sa oled ja mis sa teed seal. Mäletan ise sellest kõigest ainult fragmente. Oleksin justkui olnud umbjoobes ja hiljem pead hakkama mälupilte kokku panema.”

Foto: erakogu

Saani sõnul hakkas pilt eest ära minema kuskil 5000 meetri peal. “Lõpusirgel pidin operaator Taluste käest kaamera üle võtma. Tema olekut on raske kirjeldada. Kuid inimene üks hetk lihtsalt ei saa enam aru, mida ta teeb. Taluste oli muidu väga tubli. Jooksis ringi nii et vähe ei olnud, kuid lõpuks sai tal jaks otsa,” meenutas Saan.

“Seal kukkusid osad ikka pikali ka, kuid sellest ei saa veel rääkida. Seda saab varsti telekas näha.”

Saan tõdeb, et järgmine kord on ta sellist tõsielusarja tehes juba targem. “Õnneks materjalist puudu ei jäänud ja kõik olulised hetked said jäädvustatud. Ainult järgmine kord on teada, et peab olema mitu meeskonda. Kui keegi ära väsib, siis on kohe värsked võtta,” tõdeb Saan.

Tansaanias paiknev Kilimanjaro mägi on Aafrika kõrgeim, mille vallutamise võttis sarja “Kuni mägi meid lahutab” ette selle aasta juulikuus. Kokku võttis selleks aega üheksa päeva, millest kaks läks aklimatiseerumisele.

Sarja “Kuni mägi meid lahutab” näeb TV3s kolmapäeviti kell 20:00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.