Eesti

Kivisaare solvamises süüdistatav Sass Henno: meil on kätte jõudnud kiusajate ja vägivallatsejate poputamise ühiskond

Sass Henno.Foto: Erik Prozes/Postimees/Scanpix

SkyPlusi raadiohääl Alari Kivisaar, kes nõuab teda rassismis ja šovinismis süüdistanud Katrina Raiendilt kohtus 75 000 eurot, on saatnud nõudekirja ka kirjanikule, muusikule ja aktivistile Sass Hennole.

Henno kirjutab Facebookis, et tema arvates elame me täna ühiskonnas, kus kiusajaid kaitstakse ja kannatajaid ei võeta tõsiselt.

Mul süveneb tunne, et meil on kätte jõudnud kiusajate ja vägivallatsejate poputamise ühiskond. Kannatanute üle…

Posted by Sass Henno on Pühapäev, 2. august 2020

“Mul süveneb tunne, et meil on kätte jõudnud kiusajate ja vägivallatsejate poputamise ühiskond. Kannatanute üle naljaviskamise ühiskond, “Lapsevägistajatele enne riigikohtu otsust pai tegemise ühiskond. Ja seksuaalvägivalla ohvritele “siin pole midagi, mille alusel menetlust alustada” ytlemise ühiskond,” kirjutab Henno.

“Rassistidele kaasanoogutamise ja lapsporno omajatele toetuse avaldamise ühiskond. Ja ohvritele rõõmsalt “sa ei saa midagi tõestada” ja me anname su kohtusse hõiskamise ühiskond..”

Henno leiab, et ühiskonna probleemid tulenevad kokkuleppimata alusväärtustest, mistõttu on inimesed hakanud pidama alavääristavat ja mõnitavat käitumist normaalseks.

Alari Kivisaar. (C) Foto: SkyPlusi Facebooki konto kuvatõmmis

“Ma arvan, et ma tean, milles meie tänase hetke probleem on – meil on alusväärtused kokkuleppimata. Sest lapsest peale on suurem osa meie ühiskonnast kogenud alavääristamist, tühistamist, mõnitamist ja on üsna loomulik, et täiskasvanuks saades on meist saanud rassistlikku iba või väärkohtlemist õigustavad inimesed – sest peame seda normaalseks.”

“Ja arvame et see pole alavääristamine, rassism või vägivald. Ja ajame sassi ning hakkame mõnitajaid ja kiusajaid ohvriteks ja kannatanute kaitsjaid pahategijateks pidama.”

Juuni alguses korraldati Katrina Raiendi algatusel allkirjade kogumise aktsioon, milles süüdistati Alari Kivisaart raadioeetris šovinistlike ja seksistlike vaadete väljendmises ja nõuti tema vallandamist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.