Eesti

Kodumaist koroonamuusikat: 6 Eesti arstistide lugu pandeemiast, karantiinist ja vaktsiinist

Ära muretse ja hoia meel rõõmus: vetsupaberirulli lõpus on valgus!Foto; kuvatõmmis

Mullu võitis Uku Suviste Eesti Laulu, riik pandi lukku. Tänavu võitis Uku Suviste uuesti Eesti Laulu, riik pandi jälle lukku. Deja-vust on saanud reaalsus ning põhimõtteliselt on alanud eriolukord 2.0. 

Kuigi Smilersi eelmisel nädalal avaldatud uusim hitt kannab pealkirja “Tee mis sa tahad”, ei ole see praegusel ajal kindlasti mitte hea soovitus. Miks mitte kuulata selle asemel kriisist inspireeritud palasid, millest mõned ka asjalikumaid õpetusi jagavad.

Tegime koroonalauludest ülevaate ka aasta tagasi, ent tuleb nentida, et nii mõnigi muusikaline sooritus jäi tookord välja toomata. Vaatamegi siinkohal üle ülejäänud helikunstnikud, kes karantiinist inspiratsiooni on saanud.

Taavi x Paula x Joosep – “Koroona

Kas mäletate veel aegu kui sai minna sõpradega jooma, küsivad noored. Uudo Sepp, Kelly Sildaru ja hunnik influencereid mäletavad, sest viimati tehti seda eelmisel laupäeval. Taavi, Paula ja Joosep paistavad olevat siiski mõistlikumad, kutsudes üles kõiki kodus püsima. 

Suunamudijatele lohutuseks, koroonalaulude järjekorras juba teine kokkuvõte on hea tõestus sellest, et ka kodus istudes on võimalik sisu luua.

Hunt X lambandaz – “Karantiin

Tundmatute artistide karantiinilaul on 170 tuhandega ilmselt üks kuulatumaid antud teemal kirjutatud palasid. Natukene tunneme meeste pärast ka muret, sest kõlama jäi fraas “paar nädalat veel ja siis peast olen loll,” sest “Karantiin” tuli välja eelmise aasta aprillis. Loodame, et täna on mehed ikka veel elu ja tervise juures.

Kui 5MIINUST leidis, et koroonast laulu tegemine ei ole hea idee, siis võib-olla oli see siiski nende jaoks käest lastud võimalus. Numbrid kinnitavad, et umbes kahe miinuse väärtusena kõlavad Hunt ja lambandaz on olnud vägagi populaarsed.

Jekaterina Vassiljeva

Karantiini tulemusena sündis selline laul 😁Olge rõõmsad ja terved!🌺Чего только не придумаешь, сидя на карантине 😁Позитива и здоровья всем, кто сидит дома! Исполнитель – Екатерина Васильева (Jekaterina Vassiljeva)Текст – Мартин Репинский (Martin Repinski)Музыка – Брендон СтоунИдейный вдохновитель – Илона Калдре (Ilona Kaldre)Видео – Дмитрий Калдре#koronavirus #koroonaviirus #Estonia #Eesti #Smile#koroonaviisruskorona #сидимдома #коронавирус

Posted by Jekaterina Vassiljeva on Wednesday, April 15, 2020

Kuigi Jekaterina nimi võib esmapilgul olla tundmatu, on tegemist Jõhvi vallavolikogu liikmega, kes sai kuulsaks Martin Repinski pruudina. Martin Repinski on riigikogu liige, kes sai kuulsaks sellega, et andis oma endise pruudi Siret Kotka kaitseks teisele riigikogu liikmele lõuga. Siret Kotka omakorda sai kuulsaks Edgar Savisaare vihmavarju hoidmisega. 

Tänu keerulistele suhtele erakonnas oleme meie nüüd endale saanud Jekaterina ja Martini koostöös sündinud koroonalaulu. Keskerakonna vana hea slogan kuulutab seega jätkuvalt tõde: nendega võidavad tõepoolest kõik!

Sada ja Seened – “Miks on nii”

“Rahvabänd” 2018 hõbemedali omanikud laulavad meile, et neil pole mitte midagi teha. Tõsi ta on, juubelid on ära jäetud, rahvamajad kinni ja süldibändide Wembley arena ehk legendaarne Antsla lokaal Triinu baar pidutsejaid ei oota.

“Tänaseni on meie muusika ja lauluoskusega rahule jäädud,” ütlevad mehed oma kodulehel. Tagasihoidlikkus on voorus, jäägem siis rahule!

Merlyn Uusküla – “Kaks meetrit”

Kuna silmapiiril ei paista ühtki raju reedet, siis flirdib Merka peikaga internetis ja unistab päevast, mil jälle koos tantsida saaks. Eestis on need päevad taaskord kuude kaugusel ning ilmselt seetõttu ongi ex-Nexuse viimased Instagrami postitused tehtud Gran Canaria randatelt. Loodetavasti hoiab ta ka seal kõigist kaks meetrit eemale…

Indrek Ventmann – “Vaktsiin päästab päeva”

Kanaaridel on käinud ka Indrek Ventmann, kes mõned aastat tagasi “Eesti Laulul” oma sinna mahajäänud pruuti igatses. 

“Vaktsiin päästab päeva” on Ventmanni jaoks juba teine kriisist sündinud lugu. Igapäevaselt töötab mees aga apteekrina, seega võimalik, et Irja Lutsarit uskuma kutsuv pala on hoopis valitsuse tellitud sotsiaalkampaania. 

Igal juhul on üleskutse igati tervitatav ning justkui pisike päikesekiir tulevikust. Jääb üle vaid loota, et seekordne lockdown ei kesta nõnda kaua, et saaksime koroonalugudest ka kolmanda artikli kirjutada…

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.